Getty Images Europe

Przyszłość Paula Pogby w barwach Manchesteru United jest w ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów działów sportowych w brytyjskiej prasie. Francuz sam podsyca spekulacje nierzadko dwuznacznie wypowiadając się w mediach na ten temat.

Jose Mourinho zapytany w ostatnich dniach o to, czy faktycznie agent Paula Pogby próbuję za kulisami wynegocjować transfer jego klienta do innego klubu, w domyśle Barcelony lub Juventusu, odpowiedział:

– Nie wiem czy to prawda. Potrzebowałbym do tego agenta piłkarza, który jasno da mi lub wam do zrozumienia, że tak faktycznie jest. Jeżeli zobaczę na ekranie telewizora Pana Raiolę mówiącego o tym, że zawodnik chce odejść z klubu i że próbuje mu zorganizować drogę do transferu, wówczas w to uwierzę.

– Jednak w tym momencie błądzę po omacku. Jedną rzeczą, która jest dla mnie jasna, jest to, że piłkarz nigdy – ani razu przez cały okres naszej współpracy – nie powiedział mi, że chce odejść. Jeżeli mi tego nie zakomunikował, to znaczy, że chce zostać w klubie. Taka powinna być moja konkluzja, czyż nie?

Portugalczyk poproszony z kolei o komentarz do słów Paula Pogby, który niedawno w mediach powiedział, że „obecnie jest zawodnikiem Man Utd, ale nie wiadomo, co może stać się za kilka miesięcy”, odpowiedział dalej:

– Musicie go o to zapytać. Jako menedżer mówię wam prawdę. To jego problem, jego relacje z mediami. Nie zamierzam tego komentować. Paul wrócił do nas po Mistrzostwach Świata na tydzień przed startem Premier League. Jesteśmy więc razem w klubie od około dwóch miesięcy i ani razu nie powiedział mi, że chce odejść.

– Mogę więc jedynie komentować to, co rzeczywiście ma bądź miało miejsce, a nie to, o czym mogę przeczytać w mediach. Nie mam żadnych bezpośrednich relacji z ludźmi, którzy o tym piszą ani też z osobami, których słucham w telewizji.

– Dla przykładu w tym tygodniu czytałem o wypowiedziach, które rzekomo udzielił Gareth Southgate, ale potem obejrzałem nagranie z tym wywiadem i okazało się, że nie powiedział nic, o czym pisano w mediach.

Tymczasem Pogba w meczu z Watfordem zaliczył swój jubileuszowy, setny występ w barwach Manchesteru United. Kontrakt Francuza z klubem z Old Trafford obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, jednak władze „Czerwonych Diabłów” mogą go automatycznie przedłużyć jeszcze o kolejne 12 miesięcy.

Dyskusja