W minioną sobotę, oprócz pierwszej drużyny “Czerwonych Diabłów”, grali też podopieczni Neila Ryana. Kadra Manchesteru United do lat 18 pokonała po emocjonującym meczu na Aon Training Complex rówieśników z Blackburn 4:3. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Mason Greenwood.

Podopieczni Neila Ryana podrażnieni ostatnią porażką 1:3 z Middlesbrough szybko ruszyli na rywala i już w 4 minucie objęli prowadzenie. Swój festiwal strzelecki rozpoczął Mason Greenwood, który dobiegł w polu karnym rywali do podania otrzymanego od Anthony’ego Elangi i bez problemu pokonał stojącego w bramce Rovers, Bena Winterbottoma.

W 21 minucie Greenwood dał znać o sobie po raz drugi. 16-latek pressingiem zaatakował obrońcę gości, co przyniosło efekty w postaci odbioru piłki. Widząc, że bramkarz rywali jest wysunięty, natychmiastowo zdecydował się na próbę przelobowania bramkarza. Wyszło pięknie i przede wszystkim skutecznie, bo na tablicy świetlnej pojawił się wynik 2:0.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, skuteczną akcję przeprowadzili goście, w której Jack Vale najpierw przetestował broniącego bramki “Czerwonych Diabłów”, Aleksa Fojticka, i przegrał ten pojedynek, ale przy dobitce młody bramkarz Manchesteru United był już bez szans. Po pierwszych 45 minutach podopieczni Neila Ryana prowadzili więc 2:1.

12 minut po wznowieniu gry Vale po raz drugi dał się we znaki młodym “Czerwonym Diabłom”, wykończając skutecznie strzałem z woleja dośrodkowanie z rzutu rożnego Luke’a Brennana.

Jednak 8 minut później młodzieżowy klub z Old Trafford znów wyszedł na prowadzenie. Ponownie fatalnie zachował się jeden z obrońców gości, który w dziecinny sposób dał sobie odebrać piłkę we własnym polu karnym przez Aliou Traore, który tylko wyłożył ją na 5 metr do Anthony’ego Elangi, a ten nie miał problemów z pokonaniem Winterbottom.

Goście nie dawali jednak za wygraną i w 81 minucie ponownie doprowadzili do wyrównania. Tym razem za sprawą Sama Burnsa, który oddał płaski strzał, zaskakując Fojticka.

Jak trwoga, to do niezawodnego Masona Greenwooda. 88 minuta i młody Anglik decyduje się na indywidualną akcję zaczynającą się na lewym skrzydle. Mija jednego obrońcę, ścina do środka, wpada w pole karne, mija kolejnego obrońcę, i z ostrego kąta strzałem po długim rogu zapewnia zwycięstwo swojej drużynie.

Dla Greenwooda była to już 7 bramka w zaledwie 5 występach w barwach kadry Manchesteru United do lat 18 w obecnym sezonie. 16-latek zaliczył też jedną asystę. Ponadto jego dorobek strzelecki mógł być jeszcze lepszy, ale przestrzelił już dwa rzuty karne.

Młode “Diabły” po 5. kolejkach Under-18 Premier League zajmują 3. miejsce w tabeli z 10 punktami. Do pierwszego Evertonu tracą 5 punktów, ponieważ ich rówieśnicy z Goodison Park do tej pory się nie potknęli.

W kolejnym spotkaniu, w sobotę 22 września br., podopieczni Neila Ryana zmierzą się z rówieśnikami z West Bromwich Albion, którzy obecnie zajmują 10. miejsce i mają za sobą cztery mecze, z których trzy przegrali i jeden wygrali.

Manchester United U-18 – Blackburn Rovers U- 18 3:1 (Greenwood 4′, 21′, 81′, Elanga 62′ – Vale 45’+1′, 57′, Burns 81′)

Skład Man Utd U-18: Fojticek – Laird, Bernard, Mengi, Williams (kapitan) – Levitt, Traore – Elanga (Mellor 65′), McGhee (Galbraith 73′), McCann (Puigmal 73′) – Greenwood

Niewykorzystane zmiany: Thompson, Devine