Richard Heathcote / Getty Images Europe

Były piłkarz m.in. Interu Mediolan, Maicon, w jednym z ostatnich swoich wywiadów stanął w obronie Jose Mourinho, przywołując czasy swojej współpracy z Portugalczykiem we Włoszech, gdzie w 2010 roku obaj byli częścią drużyny „Nerazzurrich”, która sięgała po potrójną koronę.

Portugalczyk już trzeci sezon próbuje przywrócić Manchester United na mistrzowski fotel w Premier League, ale klub z Old Trafford często prezentuje się poniżej oczekiwań, zwłaszcza jeżeli chodzi o styl gry, za co Jose Mourinho nie raz spotykała krytyka.

Obecny start rozgrywek ligowych w wykonaniu “Czerwonych Diabłów” jest także daleki od oczekiwań, ale zdaniem Maicona były szkoleniowiec Interu poradzi sobie z trudnym dla siebie okresem.

– Nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich piłkarzy z naszego ówczesnego składu [w Interze], Mourinho był niezwykły. Udało mu się zmotywować każdego do maksimum, a ponadto sprawił, że każdy z nas czuł się bardzo ważną częścią drużyny – mówił Maicon.

– Mourinho to świetny menedżer i nie mam żadnych wątpliwości, że poradzi sobie z trudnym czasem, przez który teraz przechodzi – dodał 37-latek.

Dyskusja