Jeff Spicer/Getty Images

Rio Ferdinand podzielił się dla “ESPN” ciekawą opinią dotyczącą Paula Pogby. Francuz od momentu transferu na Old Trafford, nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału. Zarzuca mu się, że za bardzo skupia się na pozaboiskowej zabawie, zamiast na futbolu. Legenda Manchesteru United uważa, że najdroższy piłkarz “Czerwonych Diabłów” powinien wzorować się na karierze Cristiano Ronaldo.

Zdaniem byłego kapitana reprezentacji Anglii, Pogba powinien znaleźć odpowiedni balans pomiędzy wykorzystywaniem swojego talentu a wielkim ego. Z podobnymi problemami zmagał się “CR7”, ale Portugalczyk był zmobilizowany, by osiągnąć sukces.

– Gdy Cristiano przyszedł do nas, nazywaliśmy go pozerem, te wszystkie jego zmiany wyglądu, robił wszystko, aby dobrze prezentować się przed fanami. Odszedł będąc najlepszym piłkarzem na świecie, który żył i umrze jako spełniony człowiek – gole i asysty, ma wszystko.

– Dużo zależy od inteligencji. Ronaldo ciężko pracował, zawsze sobie myślał: “fajnie, że ludzie mnie kochają, ale to, co zaprowadzi mnie na szczyt, to ulepszanie swojej gry”. Z tego powodu odszedł jako najlepszy piłkarz globu.

– Pogba ma ogromne ego, nietrudno to dostrzec, patrząc na media społecznościowe. Lubi dobrze wyglądać i mówić o byciu najlepszym. Czuć od niego ten głód i pragnienie stania się wielkim, ale do tego potrzebna jest przede wszystkim praca oraz etyka.

Ferdinand odniósł się też do kwestii ustawienia Pogby na boisku. Znalezienie mu pozycji, na której będzie kluczowym piłkarzem oraz wydobycie z niego talentu, należy do kwestii menedżera, Jose Mourinho.

– Mourinho musi sobie z tym poradzić. Myślę, że jest to problem na dłuższą metę, że nie potrafi on wydobyć z Pogby tego, co najlepsze. Gdzie powinien grać? Gdzie jest najlepszy dla drużyny? Lepiej, żeby grał głębiej i był bardziej powściągliwy w ataku? Czy może powinien grać w zasięgu atakujących, asystując, kreując sytuacje itd.?

– Nie sądzę, że powinniśmy porównywać Pogbę i Ronaldo. Różnią się pod względem mentalnym. Właśnie dzięki niej, Ronaldo bije na głowę każdego piłkarza. Jest mentalnym zwierzęciem. Posiada determinację, niczego się nie boi i ma obsesję doskonałości. To szalona kombinacja – zakończył.

Dyskusja