manutd.com

Jose Mourinho tuż przed rozpoczęciem meczu z Young Boys przyznał, że środowy występ od pierwszych minut dla debiutanta w barwach Manchesteru United, Diogo Dalota, to dobra szansa na zaprezentowanie się przez Portugalczyka szerszej publiczności.

19-latek został pozyskany latem przez „Czerwone Diabły” z FC Porto. Na Old Trafford trafił jednak po kontuzji i operacji kolana, przez co pauzował aż do września. Dopiero w ostatnich dniach rozegrał pierwsze spotkania w drużynie rezerw, a w środę otrzymał od Jose Mourinho szansę debiutu w seniorskim zespole i gry od pierwszych minut w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Young Boys.

– Pierwszy mecz Dalota w ubiegłym sezonie był ważny. To było derby Portugalii, a już trzy dni później grał przeciwko Liverpoolowi w Lidze Mistrzów. Ten chłopak posiada silną osobowość i ma na koncie blisko 100 występów na poziomie młodzieżowych reprezentacji Portugalii – mówił Mourinho.

– Dla niego to bardzo dobra okazja do gry dla drużyny, ale jeszcze raz powtarzam, że drużyna jest ważniejsza niż jakikolwiek pojedynczy piłkarz. Musimy się postarać rozpocząć rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów od zwycięstwa – dodał.

Przy okazji Jose Mourinho wyjaśnił, że brak powołania do kadry meczowej Jesse’ego Lingarda jest spowodowany decyzją o potrzebie odpoczynku dla 25-letniego Anglika.

Dyskusja