manutd.com

Jose Mourinho oprócz pojawienia się we wtorek na konferencji prasowej przed meczem z Young Boys, udzielił z tej okazji także krótkiego wywiadu dla oficjalnej strony internetowej klubu z Old Trafford. Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem tego materiału.

Czy to przez konieczność gry na sztucznej murawie zdecydowaliście się szybciej przylecieć do Szwajcarii?

– Potrzebowaliśmy nieco wyczucia tej nawierzchni. Nie chciałem, aby zawodnicy przyjeżdżali na to boisko, bez poczucia jak się na nim gra. Dlatego też przybyliśmy tu wcześniej, aby odbyć krótką sesję treningową. Głównie po to, aby piłkarze złapali kontakt z tą murawą jeszcze przed meczem.

Czy w związku z koniecznością gry na sztucznej nawierzchni macie obawy, ponieważ drużyna nie przywykła do rozgrywania spotkań na takich boiskach?

– Nie chcę o tym mówić i tym samym dawać żadnych wymówek swoim piłkarzom przed rozpoczęciem meczu. Preferuję po prostu powiedzieć, że na takim boisku gra się inaczej. Musimy się po prostu z tym zmierzyć.

Pewność siebie w drużynie musi być na wysokim poziomie po wyjazdowych zwycięstwach w lidze z Burnley i Watfordem?

– Tak. Pewność siebie w drużynie jest na wysokim poziomie. Znajdujemy się w dobrym położeniu. Wygraliśmy dwa trudne spotkania wyjazdowe, będąc pod ogromną presję po dwóch wcześniejszych porażkach. Powiedziałbym jednak, że także w spotkaniu przeciwko Tottenhamowi zagraliśmy naprawdę dobrze. Chodzi mi tutaj o wykreowanie wielu okazji do zdobycia bramki. Odnaleźliśmy także większą stabilność w naszej grze defensywnej. Liga Mistrzów to zawsze Liga Mistrzów – początek tych rozgrywek jest motywującym momentem dla wszystkich, więc myślę, że nasi zawodnicy są na to gotowi.

Young Boys dominuje w swojej lidze – czego oczekujecie po tej drużynie?

– Przegraliśmy niedawno w Szwajcarii z FC Basel, a ponadto Manchester United przegrał też z Basel kilka lat temu. Z tego co pamiętam dystans, jaki dzielił Young Boys od Basel w minionym sezonie w lidze wyniósł 15 punktów. Przerwali ich dominację, a w obecnych rozgrywkach póki co mają na koncie same zwycięstwa. Zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów poprzez play-offy, więc są trudnym przeciwnikiem. Nie możemy zakładać wniosku, że w tej grupie wszystko rozegra się między nami, Valencią i Juventusem, ponieważ drużyna Young Boys też może odegrać tutaj ważną rolę. Mecze przeciwko nim mogą okazać się fundamentalne dla rozstrzygnięć w tej grupie.

Diogo Dalot jest tutaj z resztą zawodników – czy uważasz, że jest już gotowy, aby zagrać w tym meczu?

Dalot ostatnio rozegrał swój drugi mecz w kadrze U-23, trenuje z nami od niemal miesiąca, a kilka dni temu zagrał pełne 90 minut [w meczu rezerw – przyp. red.]. Wierzymy w to, że to silny chłopak. Ma dopiero 19 lat. Jest już zdrowy i uważamy, że jest już gotowy do gry. Nawet bez Antonio Valencii, którego zdecydowaliśmy się chronić przed grą na tej nawierzchni z uwagi na jego kolano, wciąż mamy do dyspozycji Dalota, Darmiana, Luke’a Shawa i Ashleya Younga, tak więc nasz skład jest gotowy do gry pod kątem możliwości obsadzenia pozycji bocznych obrońców.

Dyskusja