UEFA Youth League: Young Boys – Manchester United 1:2

manutd.com Sebastian Słabosz

W środę grała także młodzieżowa wersja Ligi Mistrzów, a w niej prowadzona przez Nicky’ego Butta kadra Manchesteru United do lat 19 rzutem na taśmę, bo w doliczonym czasie gry, pokonała na wyjeździe 2:1 swoich rówieśników z Young Boys.

Młode “Czerwone Diabły” tak samo, jak ich koledzy z seniorskiej drużyny, swoje spotkanie rozgrywali na sztucznej murawie, ale na obiekcie Sportpark Wyler. Mecz nie zaczął się po myśli podopiecznych Nicky’ego Butta, bo już w 15 minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, po tym jak Tahith Chong ręką we własnym polu karnym zatrzymał dośrodkowanie Shkelqima Vladiego. Do piłki podszedł Jan Kronig i pokonał stojącego w bramce Manchesteru United, Mateja Kovara.

Na odpowiedź kibice klubu z Old Trafford nie musieli długo czekać. Zaledwie 6 minut później piłkę w polu karnym wywalczył James Garner i podał ją błyskawicznie do Masona Greenwooda, a ten przyjął ją i długo się nie zastanawiając strzałem z bliskiej odległości pokonał Joschuę Neuenschwandera. Była to już 8 bramka 16-latka w 6 dotychczasowych występach w tym sezonie.

W pierwszej połowie swoje szanse na bramkę dla “Czerwonych Diabłów” mieli jeszcze Aidan Barlow i Joshua Bohui. Wyróżniali się także strzelec bramki, Mason Greenwood, oraz Tahith Chong. Do przerwy utrzymał się jednak wynik 1:1.

Niedługo po zmianie stron piłkę do bramki gospodarzy skierował Chong, ale wcześniej młody Holender był na spalonym. Swoje szanse mieli także zawodnicy Young Boys, ale próby Steve’a Tokama Membou oraz Robina Golliarda skutecznie wybronił Mateja Kovar.

Gdy już wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry rezerwowy Manchesteru United, Brandon Williams, został sfaulowany w polu karnym. Sędzia tym razem podyktował “jedenastkę” dla gości. Do piłki podszedł kapitan młodych “Czerwonych Diabłów”, Angel Gomes, i nie pomylił się, dając swojej drużynie cenne zwycięstwo na inaugurację rozgrywek UEFA Youth League w sezonie 2018/2019.

W kolejnym meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów podopieczni Nicky’ego Butta zmierzą się 2 października br. na własnym boisku z Valencią. Z kolei najbliższe spotkanie, kadra do lat 18, rozegra w lidze, 22 września br., z rówieśnikami z West Bromwich Albion.

Young Boys U-19 – Manchester United U-19 1:2 (Kronig 15′ karny – Greenwood 21′, Gomes 93′ karny)

Skład Man Utd U-19: Kovar – Laird, O’Connor, Bernard, Tanner (Williams 70′) – Barlow (Puigmal 85′), Garner, Gomes – Chong, Bohui (Traore 68′), Greenwood (Baars 85′)

Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Dunne, Levitt