Laurence Griffiths / Getty Images Europe

W pierwszej kolejce rundy grupowej Ligi Mistrzów Manchester United rozprawił się z BSC Young Boys, inkasując rywalom trzy gole. Strzelanie rozpoczął Paul Pogba, 11 minut później Francuz po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, a w drugiej połowie wynik ustalił Anthony Martial. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Jose Mourinho, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Nudny gość. W pierwszej połowie miał sporo pracy, ale jak zwykle wykonał ją bez zarzutu. Ocena: 8

Diogo Dalot – Pierwsze koty za płoty. Widać, że miał chęci pomimo tego, że kilka razy Sulejmani wsadził go “na karuzelę”. Starał się angażować w akcje ofensywne, jednak nie było z nich wiele pożytku. Ocena: 6

Chris Smalling – Czyste konto mówi samo za siebie. Anglik z meczu na mecz wygląda coraz pewniej i powoli kreuje się na generała linii defensywnej. Ocena: 8

Victor Lindelof – Spóźnienie w walce z Sanogo, w 8 minucie spotkania mogło skończyć się przykrą niespodzianką. Występ solidny, choć nie ustrzegł się kilku błędów. Ocena: 7

Luke Shaw – W swoim stylu – poprawnie i pewnie. Przerwa spowodowana urazem nie wybiła go z rytmu. Imponuje przygotowaniem fizycznym. Ocena: 8

Fred – Do przerwy był zawodnikiem, który na boisku biegał najwięcej. Pomimo aktywności na wysokim poziomie, nie powalał w grze z piłką przy nodze. W drugiej połowie upomniany żółtym kartonikiem. Swój występ zakończył w 69 minucie. Ocena: 5

Nemanja Matić – Najwięcej celnych podań (63 – 84% skuteczności) oraz najwięcej przebiegniętych kilometrów (11,30 km). Pomimo ciekawych statystyk, Serb nie zawsze nadążał za atakami Szwajcarów i momentami grał zbyt asekuracyjnie. Ocena: 6

Paul Pogba – Architekt zwycięstwa drużyny. Dwa gole i asysta. Ocena: 8

Anthony Martial – Na boisko wyszedł jak uczeń podstawówki do szkoły pierwszego września – niby mu się nie chce, ale jednak musi. Pierwsza połowa to policzek wymierzony w stronę kibiców, którzy pojawili się w Szwajcarii. W drugiej odsłonie wyglądał zdecydowanie lepiej, choć do optymalnej formy jeszcze sporo mu brakuje. Ocena: 6

Marcus Rashford – Formy reprezentacyjnej nie udało się przełożyć na rozgrywki klubowe. Na początku dosyć aktywny, jednak z upływem czasu coraz więcej strat i marazmu. Ocena: 5

Romelu Lukaku – Kolejna odsłona sympatycznego Belga w poszukiwaniu formy. Poruszał się bardzo apatycznie. Na pocieszenie mogę dodać, że w swojej pracy i tak prezentował się lepiej niż komentatorzy z Polsatu. Ocena: 5

Rezerwowi:

Juan Mata – Dwa razy próbował strzelać z pierwszej piłki i był bliski zdobycia gola. Ocena: 5

Marouane Fellaini – Miał wejść na ostanie 20 minut i zaprowadzić spokój w szykach defensywnych. Misja wykonana. Ocena: 5

Andreas Pereira – Zmieniając Pogbę, dał sporo dobrej energii w środku pola. Ocena: 5

Trener Jose Mourinho:

Myślę, że z tej lekcji Portugalczyk wyciągnie wiele wniosków. Po raz kolejny zwycięstwo wbrew pozorom, nie przyszło łatwo. Dynamiczny przeciwnik dosyć szybko obnażył nasze problemy w przejściu z ataku do obrony i przy odrobinie szczęścia mógł pokusić się o bardziej korzystny wynik. Tego wieczoru Mourinho dał szansę kilku piłkarzom, którzy w ostatnim czasie grali mniej i zapewne dzisiejszy mecz nie rozwiązał jego zagwozdek. Kolejne wygrane spotkanie sprawia, że atmosfera w szatni ulegnie poprawie. Ominęliśmy kolejną przeszkodę, ale prawdziwe testy dopiero przed nami. Ocena: 7