Premier League 2: Middlesbrough – Manchester United 0:2

manutd.com Sebastian Słabosz

W niedzielę swój kolejny mecz ligowy rozgrywała drużyna rezerw Manchesteru United. Podopieczni Ricky’ego Sbragii po bramkach Tahitha Chonga i Joshuy Bohuiego pokonali na wyjeździe drugi zespół Middlesbrough 2:0 i wskoczyli na pozycję lidera Premier League 2.

„Czerwone Diabły” mogły wyjść na prowadzenie w tym meczu już w 6 minucie, kiedy to pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał Angel Gomes. Później próbowali jeszcze Zachary Dearnley oraz Regan Poole, ale ich strzały chybiały celu. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

Wszystko jednak zmieniło się tuż po zmianie stron. W 48 minucie pod polem karnym gospodarzy faulowany był Tahith Chong. Sam poszkodowany zdecydował się podejść do rzutu wolnego i jak się okazało decyzja ta była słuszna, bo Holender uderzył na bramkę strzeżoną przez Brada Jamesa, nie dając mu żadnych szans na interwencję i zdobywając pięknego gola.

Już 2 minuty później mogło być 2:0 dla gości, ale strzał Gomesa tym razem wspaniale wybronił wspomniany James. W 55 minucie gospodarze mogli wyrównać, ale uderzenie napastnika Boro, Stephena Walkera, o centymetry minęło poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateję Kovara.

W 75 minucie podopieczni Ricky’ego Sbragii podwyższyli prowadzenie. Na prawym skrzydle indywidualną akcję przeprowadził Joshua Bohui, który podał w pole karne do Angela Gomesa, ten dobiegając już do linii oznaczającej koniec boiska wycofał ją na piąty metr, gdzie jeden z obrońców gospodarzy zatrzymał podanie, ale jednocześnie także siebie na murawie w rozkroku, w całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się ten, który akcję rozpoczął, Bohui, i z bliska pokonał po raz drugi golkipera Boro.

Wynik 2:0 dla „Czerwonych Diabłów” utrzymał się już do końca, dzięki czemu po 6. kolejkach rozgrywek Premier League 2 podopieczni Ricky’ego Sbragii pozostają niepokonani (3 zwycięstwa i 3 remisy) i z 12 punktami na koncie zajmują pozycję lidera.

W kolejnym meczu ligowym 28 września br. rezerwy Manchesteru United zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną Norwich City.

Middlesbrough U-23 – Manchester United U-23 0:2 (Chong 48′, Bohui 75′)

Skład Man Utd U-23: Kovar – Warren, Poole, Williams R-S., O’Connor – Gomes, Garner (Whelan 86′), Hamilton – Chong, Dearnley (Buffonge 73′), Bohui (Gribbin 86′)
Niewykorzystane zmiany: Woolston, Barlow