U-18 Premier League: West Bromwich Albion – Manchester United 3:4

manutd.com Sebastian Słabosz

Kolejny thriller w wykonaniu podopiecznych Neila Ryana. Po tym jak kadra Manchesteru United do lat 18 przed tygodniem pokonała 4:3 rówieśników z Blackburn, w minioną sobotę w takich samych rozmiarach rozprawiła się na wyjeździe z młodymi piłkarzami West Bromwich Albion. Również tym razem bohaterem meczu okazał się niezawodny Mason Greenwood, który zaliczył dwa trafienia i dwie asysty.

Wszystko zaczęło się już w 10 minucie spotkania. Z rzutu rożnego wysoką piłkę w pole karne gospodarzy posłał Dylan Levitt, w miejsce gdzie stał Teden Menga, który głową wycofał futbolówkę przed szesnastkę, gdzie czekał już Mason Greenwood, który nie zastanawiając się huknął lewą nogą z woleja na bramkę strzeżoną przez Teda Canna i zdobył fantastycznego gola. Ethan Laird aż złapał się za głowę.

W 21 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Morgan Rogers dobrze spisał się na prawym skrzydle i posłał piłkę w pole karne podopiecznych Neila Ryana, ta odnalazła napastnika West Bromu, Jamie’ego Soule’ego, który wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Aleksa Fojticeka.

W 37 minucie w okolicach własnego pola karnego kompletnie pogubił się z piłką jeden z obrońców gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał Mason Greenwood, odbierając mu piłkę i natychmiastowo zagrywając ją do wbiegającego w pole karne Aliou Traore, który nie miał problemu z pokonaniem po raz drugi Teda Canna.

Dobre nastroje w drużynie młodych „Czerwonych Diabłów” nie utrzymały się jednak zbyt długo, bo już 3 minuty później ponownie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy, a bramkę dla gospodarzy zdobył Zak Brown. Żeby tego było mało, gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie, kiedy to w 44 minucie Fojeticka pokonał Rayhaan Tulloch. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 3:2 dla West Bromu.

Wyraźnie podrażnieni podopieczni Neila Ryana ruszyli na swoich rywali od początku drugiej odsłony gry, co szybko się opłaciło, bo już w 51 minucie. Wtedy do „Czerwone Diabły” ruszyły z kontrą. Najpierw dwójkową akcję rozegrali Charlie McCann i Mason Greenwood, który zauważył włączającego się do akcji na lewym skrzydle obrońcę, Brandona Williamsa, i właśnie do niego zagrał świetną piłkę po ziemi. Kapitan kadry Manchesteru United do lat 18 dobiegł do niej i wbiegł z futbolówką w pole karne, wygrywając rywalizację z golkiperem gospodarzy i przywracają remis swojej drużynie.

Podopieczni Neila Ryana chcieli od razu pójść za ciosem, ale strzały z dystansu Dylana Levitta i Ethana Lairda nieznacznie chybiały celu. Jednak jak trwoga, to do Masona Greenwooda. W 61 minucie prawego skrzydła w piłkę w pole karne do 16-latka posłał Anthony Elanga, a najlepszy strzelec ekipy „Czerwonych Diabłów” do lat 18, pomimo asysty obrońcy gospodarzy, przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i uderzył po długim rogu, dając zwycięstwo swojemu zespołowi. Była to już 10 bramka Greenwooda w lidze w tym sezonie.

Warto odnotować, że na ławce rezerwowych kadry Manchesteru United do lat 18 znalazł się młody polski obrońca, Łukasz Bejger, ale nie otrzymał jeszcze szansy gry od Neila Ryana.

Obecnie młode „Czerwone Diabły” po 6. kolejkach zajmują 3. miejsce w rozgrywkach Under-18 Premier League, z 13 punktami na koncie (4 zwycięstwa, remis i porażka). Do pierwszego Evertonu, który jak dotąd zaliczył komplet zwycięstw, brakuje podopiecznym Neila Ryana 6 punktów.

W następnym meczu ligowym Mason Greenwood i spółka zmierzą się 6 października br. na własnym boisku z rówieśnikami z Newcastle United.

West Bromwich Albion U-18 – Manchester United U-18 3:4 (Soule 21′, Brown 40′, Tulloch 44′ – Greenwood 10′, 68′, Traore 37′,  B. Williams 51′)

Skład Man Utd U-18: Fojticek – Laird, Mengi, Bernard, B. Williams (kapitan) – Traore, Levitt, McCann (Stanley 70′) – Elanga (Mellor 70′), Greenwood, Galbraith

Niewykorzystane zmiany: Mee, Bejger, McGhee