Nuno Espirito Santo: zasłużyliśmy na remis

wolves.co.uk Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Choć Jose Mourinho nie może być szczęśliwy po zremisowanym 1:1 meczu z Wolverhampton, o tyle w zupełnie innym nastroju znajduje się inny portugalski szkoleniowiec – Nuno Espirito Santo. Menedżer “Wilków” przyznał, iż jest bardzo dumny z występu swoich podopiecznych.

– Pokazaliśmy twardy charakter, co jest dla mnie bardzo ważne. Na początku meczu stworzyliśmy sobie trzy dobre okazje i poczuliśmy frustrację, gdy nie udało się ich wykorzystać. Później United jako pierwsi zdobyli gola.

– Wciąż chcieliśmy jednak grać swoje, pozostać zorganizowani i kreować sytuacje do strzelenia bramki. Zobaczyłem bardzo dobry mecz piłkarski. Ujrzałem wiele pozytywów, ale niektóre rzeczy nadają się od analizy i poprawy.

– Obie drużyny chciały wygrać, walczyły i zagrały dobre spotkanie. Zasłużyliśmy na ten punkt. Zdobyliśmy go na trudnym stadionie przeciwko świetnemu zespołowi. Kiedy tworzysz okazje i robisz wszystko, aby osiągnąć oczekiwany rezultat, możesz zmienić wszystko. Podchodzimy z takim nastawieniem do każdej rywalizacji, mamy swoje założenia i chcemy grać nasz futbol, ponieważ nie wyobrażamy sobie, prezentować innego stylu.

– Wyznaczyliśmy pewne kryteria i chcemy zobaczyć podczas meczu aspekty, nad którymi pracujemy. Tworzymy okazje, więc z odrobiną cięższej pracy i lepszych decyzji, możemy zacząć wygrywać.

Wolverhampton Wanderers to drużyna, która jest niepokonana od czterech spotkań w Premier League. Jak do tej pory, pozbawiła kompletu punktów dwa najsilniejsze zespoły z poprzedniej kampanii. Nuno Espirito Santo wciąż widzi jednak wiele możliwości do poprawy.

– Podsumowując, najważniejszą rzeczą dla mnie jest rozwój. Chcemy być lepsi z każdym meczem, krok po kroku.

– Dzieje się tak od pierwszego dnia poprzedniego sezonu. Zdajemy sobie sprawę z tego, co chcemy osiągnąć – stworzyć zespół, który może konkurować z każdą drużyną w kraju – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze