Man Utd górą po rzutach karnych w meczu ku pamięci Liama Millera

manutd.com Sebastian Słabosz

W poniedziałkowe popołudnie w irlandzkim Cork prowadzona przez Roya Keane’a ekipa byłych piłkarzy Manchesteru United wygrała po rzutach karnych z drużyną byłych zawodników Celtiku i reprezentacji Irlandii w meczu poświęconym pamięci Liama Millera. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Liam Miller był piłkarzem Manchesteru United w latach 2004-2006. W barwach “Czerwonych Diabłów” zagrał 22 razy, strzelając przy tym 2 bramki. Później występował m.in. w Celticu czy też Sunderlandzie, do którego został ściągnięty przez Roya Keane’a. Zaliczył też 21 występów w reprezentacji Irlandii. Niestety w lutym br. po długiej walce przegrał z rakiem mając zaledwie 36 lat.

Wpływy z tego spotkania, które na żywo obejrzało aż 45 tysięcy widzów zgromadzonych na Pairc Ui Chaoimh w rodzinnym mieście Millera – Cork, zostały przeznaczone na pomoc rodzinie zmarłego Irlandczyka.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął w 19 minucie Dennis Irwin, który wykorzystał rzut karny podyktowany po wcześniejszym faulu na Nicky’m Buttcie. Niedługo potem było już 2:0 dla byłych „Czerwonych Diabłów”, a gola zdobył tym razem Louis Saha, który wykorzystał wcześniejsze świetne długie podanie Ryana Giggsa.

Jeszcze tuż przed przerwą bramkę kontaktową dla prowadzonej przez Martina O’Neilla kadry byłych zawodników Irlandii i Celtiku strzelił Robbie Keane. Po pierwszych 45 minutach było więc 2:1 dla Manchesteru United.

Drużyna Martina O’Neilla doprowadziła do wyrównania pod koniec meczu za sprawą trafienia Colina Healy’ego. W rzutach karnych Dion Dublin, Louis Saha i David May dali zwycięstwo 3:2 ekipie „Czerwonych Diabłów”.

Po meczu w samych superlatywach o zrealizowanej inicjatywie wypowiadał się były zawodnik Manchesteru United, Quinton Fortune.

– Spójrzcie dookoła na stadion. Jest całkowicie wypchany. Nie ma żadnego wolnego krzesełka. Każdy czerpał przyjemność z udziału w tym wydarzeniu. Fantastycznie się to poukładało i wszyscy dobrze zrobili, że się tu pojawili. Przyszliśmy tu dla właściwych celów i naprawdę się cieszę, że chłopaki się zjawili w komplecie. Wszystko to jest dla rodziny Millera. Liam, nigdy nie zostaniesz zapomniany – mówił Fortune.

Inicjatywę pochwalił także obecny menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, który powiedział:

– Podczas gdy z naturalnych przyczyn jest to smutna okazja, to ważnym było, aby zorganizować takie wydarzenie ku czci Liama. Mam nadzieję, że to sprawiło, iż jego rodzina oraz przyjaciele są bardzo dumni.

Wyjściowa jedenastka Man Utd: Pilkington, Neville, Brown, Silvestre, Irwin, Butt, Scholes, O’Shea, Smith, Giggs, Saha.

Zmiennicy: McNulty, May, Johnsen, Clegg, Fortune, Keane, Dublin, Cole,

Wyjściowa jedenastka Celtiku i Irlandii: Forde, Carr, Dunne, Mjalby, Harte, Lambert, Petrov, Kilbane, Maloney, Keane, Duff.

Zmiennicy: Cunningham, McManus, Healy, Kelly, Harte, Andrews, Kavanagh, McPhail, Reid, Doyle, Hartson, McKinlay.