Getty Images Europe

UEFA podjęła w czwartek decyzję co do długości zawieszenia dla Cristiano Ronaldo, który otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie podczas pierwszego meczu Juventusu w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów przeciwko Valencii. Portugalczyk będzie musiał pauzować tylko w jednym meczu.

Powyższe oznacza, że zgodnie z przewidywaniami, a także opiniami ekspertów po dogłębnej analizie wideo ze zdarzenia pomiędzy Cristiano Ronaldo a obrońcą hiszpańskiej drużyny, Jeisonem Murillo, nie doszło w tym starciu do nadmiernej agresji ze strony Portugalczyka, w związku z czym nie wystąpi on jedynie w najbliższym spotkaniu “Starej Damy” w Lidze Mistrzów przeciwko ekipie Young Boys.

Oznacza to, że jeżeli żadne inne powody nie zatrzymają 33-latka, to będzie on gotowy do gry w obu meczach fazy grupowej Champions League przeciwko Manchesterowi United, w tym także będzie mógł powrócić na Old Trafford. Spotkanie to odbędzie się we wtorek, 23 października bieżącego roku. Rewanż w Turynie zostanie rozegrany 2 tygodnie później.

Dyskusja