Paul Mitchell głównym kandydatem na dyrektora technicznego Man Utd

The Telegraph, Bild Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Były szef skautów Tottenhamu, obecnie pracujący na podobnym stanowisku w niemieckim RB Lipsk, Paul Mitchell, zdaniem brytyjskiego „The Telegraph” oraz niemieckiego „Bilda” wyrósł na faworyta do objęcia nowego stanowiska w Manchesterze United, a mianowicie dyrektora technicznego.

Brytyjskie media już od dłuższego czasu debatują na temat potencjalnych zmian w strukturach zarządczych klubu z Old Trafford, które z jednej strony miałyby ułatwić Manchesterowi United poczynania na rynku transferowym, a z drugiej usprawnić kontakty na szczeblu menedżer-władze klubu. Potrzebę taką dostrzeżono zwłaszcza po minionym, letnim okienku transferowym, kiedy to wiele pisało się o konfliktach i braku nici porozumienia na linii Ed Woodward-Jose Mourinho.

Zasugerowano, że aby uniknąć podobnych niedociągnięć w przyszłości, „Czerwone Diabły” zatrudnią w najbliższym czasie dyrektora sportowego, który nie tylko będzie posiadał fachową wiedzę na temat piłki nożnej i będzie rozeznany w obecnym rynku transferowym, ale także przejmie lwią część odpowiedzialności za przeprowadzania transakcji związanej z migracją zawodników zarówno do jak i z klubu.

Ed Woodward nie chce jednak tracić kontroli nad transferami zawodników, więc ponoć zdecydowano się o zatrudnieniu dyrektora technicznego, zamiast sportowego, który będzie nieco mniej autonomiczny i bardziej zależy od decyzji władz klubu, w tym wiceprezesa wykonawczego Manchesteru United, które odpowiada za transfery od czasów odejścia z Old Trafford Davida Gilla.

Jeszcze niedawno w kontekście planowanego do utworzenia stanowiska dyrektorskiego w Manchesterze United prasa podawała takie nazwiska jak Monchi (dyrektor sportowy Romy) czy Fabio Paratici (dyrektor sportowy Juventusu). Kandydatury te są jednak mniej prawdopodobne nie tylko na mocną pozycję wspomnianych osób u swoich obecnych pracodawców, ale także z uwagi na planowane utworzenia stanowiska dyrektora technicznego o mniejszej autonomii, co prawdopodobnie nie odpowiadałoby żadnemu z wymienionej dwójki.

Wobec powyższego w mediach w tym kontekście w ostatnim czasie zaczęły przewijać się dwa inne nazwiska – Andrea Berta (dyrektor techniczny Atletico Madryt) oraz Paul Mitchell (szef rekrutacji i rozwoju w RB Lipsk). Choć początkowo w roli faworyta stawiano pracownika klubu z Hiszpanii, to teraz media podają, że nowym i zarazem pierwszym dyrektorem technicznym Manchesteru United może zostać były szef skautów Tottenhamu (odpowiedzialny m.in. za wyłapanie talentu Dele Alliego), 37-letni Paul Mitchell.

Władze „Czerwonych Diabłów” chciałyby utworzyć stanowisko dyrektora technicznego oraz powołać na nie odpowiednią osobę jeszcze do końca obecnego roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze