U-18 Premier League Cup: Man Utd – Newcastle 1:0, debiut Łukasza Bejgera

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Podopieczni Neila Ryana udanie rozpoczęli występy w fazie grupowej tegorocznej edycji rozgrywek U-18 Premier League Cup, pokonując na Aon Training Complex rówieśników z Newcastle United 1:0. Zwycięską bramkę dla młodych „Czerwonych Diabłów” zdobył Anthony Elanga, a debiut w drużynie zaliczył Łukasz Bejger.

Kadra Manchesteru United do lat 18 przystępowała  do tego pucharowego spotkania w mocno rezerwowym składzie. Najlepsi zawodnicy Neila Ryana zostali powołani do kadry U-19 Nicky’ego Butta, która w nadchodzące wtorkowe popołudnie zmierzy się w UEFA Youth League z młodzieżą Valencii. W związku z tym w meczu z Newcastle nie wystąpili m.in. Ethan Laird, Di’shon Bernard, Aliou Traore, Mason Greenwood i Charlie McCann. Z ławki rezerwowych spotkanie rozpoczął z kolei Dylan Levitt.

Mocno przetrzebiona kadra dała za to możliwość gry do tej pory rezerwowym zawodnikom Neila Ryana. Szansę debiutu otrzymał sprowadzony niedawno z Lecha Poznań młody obrońca, Łukasz Bejger, który zaliczył pełny mecz. W obronie wystąpił także nastoletni syn Phila Neville’a, Harvey, zaś na skrzydle biegał Connor Stanley.

Pierwszą dobrą okazję na zdobycie bramki w tym spotkaniu miał w 13 minucie Brandon Williams, ale jego uderzenie przeszło obok bramki Newcastle. Chwilę później szansę miał D’Mani Mellor, ale dobrze zareagowała obrona „Srok” zażegnując niebezpieczeństwa.

Po przerwie z boiska zszedł Harvey Neville, a w jego miejsce pojawił się Oliver Denham, który jednak zagrał przez niespełna 20 minut i musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Jego miejsce zajął Dylan Levitt, który już 6 minut po wejściu na plac gry był świadkiem pierwszej i jedynej bramki w tym spotkaniu. Wtedy to indywidualną akcją i celnym strzałem popisał się Anthony Elanga.

W końcowej fazie meczu podopieczni Neila Ryana mieli jeszcze doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu, ale świetnie w bramce „Srok” spisał się Atto Huuthen, który fantastycznie wybronił strzał z rzutu karnego Arnau Puigmala, który wykonywał „jedenastkę” chwilę po tym jak został sfaulowany w polu karnym gości. Ostatecznie skończyło się na 1:0.

W grupie F kadra Manchesteru United do lat 18 ma za przeciwników, oprócz ekipy Newcastle United, także rówieśników z Chelsea i Norwich City. Co ciekawe podopieczni Neila Ryana w następnym meczu także zmierzą się ze „Srokami” na własnym boisku, ale w lidze. Ten mecz odbędzie się w sobotę 6 października bieżącego roku.

Manchester United U-18 – Newcastle United U-18 1:0 (Elanga 70′)

Skład Man Utd U-18: Fojticek – Neville (Denham 46′ (Levitt 64′)), Mengi, Bejger, Williams B. – Galbraith, Puigmal, McGhee (Helm 78′) – Elanga, Mellor, Stanley

Niewykorzystane zmiany: Thompson, Hockenhull

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze