Oficjalnie: Mason Greenwood z profesjonalnym kontraktem

manutd.com sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że jeden z najjaśniejszych talentów młodzieżowych drużyn klubu z Old Trafford, Mason Greenwood, związał się z “Czerwonymi Diabłami” pierwszym profesjonalnym kontraktem.

Reprezentant Anglii do lat 18 w miniony poniedziałek skończył 17 lat, dzięki czemu mógł związać się z wicemistrzem Anglii profesjonalną umową. Władze klubu z Old Trafford nie zwlekały z tym ani przez chwilę i już wtorek ogłosiły podpisanie kontraktu z utalentowanym napastnikiem.

Urodzony w Bradford Mason Greenwood już w ubiegłym sezonie był kluczową postacią kadry Manchesteru United do lat 18 będąc jej najlepszym strzelcem z 17 bramkami na koncie. W nagrodę otrzymał od Jose Mourinho szansę wyjazdu i gry z pierwszą drużyną podczas letniego tournee po USA.

Po powrocie do młodzieżowej drużyny prowadzonej przez Neila Ryana, Greenwood błyszczy także w obecnych rozgrywkach. Praktycznie nie ma spotkania z jego udziałem, w którym nie strzeliłby co najmniej jednej bramki. Łącznie ma ich na koncie 9 w 6 meczach w rozgrywkach ligowych i przewodzi w klasyfikacji strzelców wraz z Jackiem Strettonem z drużyny Derby County do lat 18.

Greenwood nie próżnuje także w kadrze U-19 Nicky’ego Butta, z która występuje w młodzieżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Najpierw strzelił bramkę w wygranym 2:1 meczu z Young Boys, a we wtorek pomógł swojej drużynie w wysokim zwycięstwie 4:0 nad Valencią, będąc autorem jednego z goli. 17-latek jest też stałym bywalcem na treningach pierwszej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze