Juan Mata oraz Marouane Fellaini po meczu z Newcastle United

youtube.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przerwał złą passę 4 meczów bez zwycięstwa, pokonując Newcastle United 3:2. Przełamanie kiepskiej formy nie przyszło jednak łatwo. Po pierwszej połowie – poza kibicami „Czerwonych Diabłów” – Manchester United i Jose Mourinho skreślili już wszyscy. Portugalski szkoleniowiec zaskoczył jednak zmianami, wprowadzając do gry Marouane’a Fellainiego oraz Juana Matę, którzy mieli spory udział w odwróceniu losów meczu. Obaj panowie stanęli do wywiadu dla BT Sport.

WYWIAD

To była niesamowita druga połowa. Co za powrót!

Juan Mata:
– O tak. Potrzebowaliśmy czegoś takiego. Było bardzo, bardzo trudno odrobić straty, ale udało się zdobyć trzy gole. Wykreowaliśmy sobie więcej szans, aby wygrać to spotkanie. Aktualnie jesteśmy wyczerpani, ponieważ daliśmy z siebie wszystko, co mieliśmy – po to by wygrać. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty.

Po pierwszej połowie Manchester United wyglądał na zdołowanego, ale zdołał się pozbierać.

Marouane Fellaini:
– Uważam, że pierwsza połowa była dla nas ciężkim doświadczeniem. Wszyscy w szatni byliśmy sfrustrowani. Zareagowaliśmy jednak bardzo dobrze. Byliśmy bardziej agresywni, wygrywaliśmy więcej drugich piłek, posyłaliśmy piłkę do przodu, co przełożyło się na większą liczbę sytuacji podbramkowych.

Zmiany oczywiście pomogły, ale twój rzut wolny [do Juana Maty – wyj. red.] całkowicie zmienił nastrój. Poczuliśmy, że w wasze szeregi powróciła pewność siebie.

Juan Mata:
– To był piękny, ważny strzał. W drugiej połowie czuliśmy, że nie mamy nic do stracenia. Gdy nie masz nic do stracenia, atakujesz większą liczbą ludzi, a to pomaga w stworzeniu odpowiednich szans do zdobycia bramki. Spełniliśmy dziś swoje oczekiwania. Dokonaliśmy tego, czego potrzebowaliśmy. Jesteśmy szczęśliwi.

Za plecami możemy usłyszeć radość fanów. Po zagraniu takiej pierwszej połowy i odpowiedzi w postaci drugiej, w przerwie musiało dojść do poważnej rozmowy. Dostrzegłeś to, że wszyscy trzymacie się razem?

Marouane Fellaini:
– Menedżer poprosił nas, abyśmy byli mężczyznami. Sprawił, że przestaliśmy się bać. Mieliśmy wyjść na boisko i grać. Udało nam się to w drugiej połowie.

Po takiej drugiej połowie i pogoni za wynikiem możecie być nieco przemęczeni. Uspokaja was to, że czeka nas teraz przerwa na reprezentacje?

Juan Mata:
– W piłce nożnej, osiągnięcie dobrego rezultatu zmienia prawie wszystko. Dzisiaj, mimo przegrywania 0:2, walczyliśmy głównie dla fanów. Przeżywają trudny sezon i zasługują na więcej, niż prezentujemy. Po tym meczu będą mogli wrócić do domu bardzo szczęśliwi. Jestem dumny z piłkarzy, z ich starań. Teraz pora na odpoczynek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze