U-18 Premier League: Manchester United – Newcastle United 3:0

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczni Neila Ryana po raz drugi w ciągu tygodnia pokonali na własnym boisku rówieśników z Newcastle United. Najpierw, przed tygodniem, w spotkaniu U-18 Premier League Cup kadra „Czerwonych Diabłów” do lat 18 pokonała „Sroki” 1:0, a w sobotę wykazała jeszcze większą dominację nad rywalem, wygrywając w lidze 3:0.

Wszystko zaczęło się już w 13 minucie meczu, kiedy to obrońca „Srok” wycofał piłkę do swojego bramkarza, ten z kolei tak niefortunnie chciał ją wyprowadzić z pola karnego, że sięgnął ją głową Anthony Elanga, który tym samym wycofał futbolówkę na około 20 metr. Tam przejął ją Ethan Galbraith, który podciągnął z nią kilka merów i huknął lewą nogą po długim rogu, w same okienko bramki gości.

W 31 minucie przewaga podopiecznych Neila Ryana wzrosła do dwóch bramek. Po ładnej wymianie podań na połowie rywali, Arnau Puigmal podał piłkę na 16 metr do Aliou Traore, który odwrócił się w kierunku bramki gości i pomimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać płaski, mierzony strzał po długim rogu.

Nieco ponad 120 sekund później gospodarze zadali kolejny i jak się później okazało ostatni cios „Srokom”. Puigmal dośrodkował z rzutu rożnego, w zamieszaniu w polu karnym jeden z obrońców gości wybił piłkę, ale zrobił to tak ślamazarnie, że ta doleciał w okolice 18 metra, gdzie znów czyhał Ethan Galbraith i ponownie huknął celnie na bramkę Daniela Langleya. Tym razem prawą nogą. Do przerwy było 3:0.

W przerwie D’Mani Mellor oraz Dion McGhee zastąpili Masona Greenwooda i Ethana Lairda, którzy odczuwali jeszcze trudy rozgrywania w tygodniu meczu dla kadry U-19 w ramach rozgrywek UEFA Youth League. Wynik dla podopiecznych Neila Ryana mógłby być okazalszy, ale w drugiej połowie swoich szans nie wykorzystywali m.in. Teden Mengi, Di’Shon Bernard i Charlie McCann, którzy przegrywali pojedynki z Danielem Langleyem. Ostatecznie skończyło się na pewnym zwycięstwie młodych „Diabłów” 3:0. Łukasz Bejger tym razem całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Kadra Manchesteru United do lat 18 po 7. kolejkach ligowych zajmuje 3. miejsce w lidze z 16 punktami na koncie (5 zwycięstw, remis i porażka). Do pierwszego Evertonu i drugiego Liverpoolu traci kolejno 3 i 2 punkty. W następnym ligowym spotkaniu podopieczni Neila Ryana zmierzą się na wyjeździe z rówieśnikami z Sunderlandu (obecnie 9. pozycja w lidze). Spotkanie to zostanie rozegrane 20 października bieżącego roku.

Manchester United U-18 – Newcastle United U-18 3:0 (Galbraith 13′ i 33′, Traore 31′)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Laird (McGhee 46′), Mengi, Bernard, B. Williams – Levitt, Traore, Galbraith – Puigmal, Greenwood (Mellor 46′), Elanga (McCann 62′)

Niewykorzystane zmiany: Al-Chelabi, Bejger