Laurence Griffiths / Getty Images Europe

Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie dotyczące komentarzy Jose Mourinho, które Portugalczyk wypowiedział w stronę kamery w swoim ojczystym języku, gdy schodził z murawy po końcowym gwizdku sobotniego meczu Manchesteru United przeciwko Newcastle United.

Jeżeli po przeprowadzonej analizie okaże się, że szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” użył obraźliwych słów, to może mu grozić odesłanie na trybuny w następnym bądź nawet kilku następnych spotkaniach Premier League.

Wszystko zaczęło się od piątkowych informacji z mediów, że Portugalczyk ma zostać zwolniony po meczu z Newcastle United, bez względu na to, jaki osiągnie wynik. Po ostatecznym zwycięstwie „Czerwonych Diabłów” w dramatycznych okolicznościach, Mourinho w pomeczowych wywiadach nazwał wcześniejsze doniesienia prasy „polowaniem” na jego osobę.

Po ostatnim gwizdku w sobotnim meczu Mourinho schodził z boiska wymachując najmniejszym palcem u ręki w stronę kamery i mówiąc coś po portugalsku. FA ma przyjrzeć się tej sprawie bliżej i po przeprowadzonym śledztwie ocenić czy podejmie w związku z tym jakieś dalsze kroki.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja