Sky Sports

Były bramkarz Manchesteru United, Peter Schmeichel, pochwalił Jose Mourinho za poprowadzenie drużyny “Czerwonych Diabłów” do świetnego „comebacku” w ostatnim meczu ligowym przeciwko Newcastle United.

– Patrząc na to jako fan wiem, że Jose Mourinho jest właściwą osobą do tej funkcji. Osiągnął wiele wspaniałych rzeczy w tej dyscyplinie. Drużyna rozpoczęła ten mecz koszmarnie. Wyglądało to tak, jakbym oglądał najgorszą drużynę Man United w swoim życiu. 0:2 po 9 minutach gry – mówił Schmeichel.

– Jednak później wykonał swoją pracę jako menedżer. Dokonał prawidłowych wyborów. Musiał dokonać tej zmiany zawodnika już po 18 minutach gry, nie mam co do tego wątpliwości. Odpowiednią osobą do tego, aby opuściła boisko, był Scott McTominay, ale Mourinho zadawał sobie sprawę, że ściągnięcie go z boiska w takich okolicznościach, może całkowicie zniszczyć karierę tego chłopaka.

–  Zrobił więc coś innego i to podziałało. Następnie poczekał do przerwy. Uważam też, że zmienił zdanie i zdecydował się wprowadzić Sancheza za Rashforda zamiast Martiala. Myślę, że to pokazuje, że ten gość ma kontrolę nad tą drużyną. Powinien odjechać tym autobusem znacznie wcześniej, to nie byłby opóźniony o 75 minut – dodał.

Schmeichel chwalił Jose Mourinho także za udzielony po meczu wywiad, w którym Portugalczyk wyznał m.in. że czuje się, jakby na niego polowano.

– Muszą przyznać, że to był najlepszy wywiad, jakiego udzielił. To coś, co pragnęliśmy usłyszeć od długiego czasu. Mówił z sensem i był przy tym bardzo emocjonalny. Jako fani dostrzegliśmy więc, że naprawdę mu na tym wszystkim zależy – dodał Duńczyk.

Dyskusja