Raport z wypożyczeń: niezbyt udany weekend w wykonaniu młodych “Diabłów”

manutd.com Sebastian Słabosz

W miniony weekend grały też “Diabły”, który przebywają obecnie na wypożyczenia w innych drużynach, jednak większość z nich nie może uznać go za udany.

Axel Tuanzebe (na zdjęciu) zagrał na środku obrony w pierwszym meczu Aston Villi po zwolnieniu z posady menedżera Steve’a Bruce’a. „The Villans” przegrali na wyjeździe 1:2 z Millwall i zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli rozgrywek Championship.

W lepszym nastroju mecz kończył golkiper Dean Henderson, który zaliczył co najmniej dwie ważne interwencje w wygranym 1:0 meczu Sheffield United z Hull City. Zwycięstwo to sprawiło, że tymczasowa drużyna młodego bramkarza Manchesteru United jest obecnie samodzielnym liderem zaplecza angielskiej ekstraklasy.

W League One Cameron Borthwick-Jackson po świetnym meczu sprzed tygodnia i dwóch pierwszych bramkach w seniorskiej karierze, tym razem nie był w stanie pomóc swojej drużynie. Scunthorpe United przegrało 2:3 z Luton Town, a młody obrońca klubu z Old Trafford ujrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę.

Wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie League Two jest drużyna Macclesfield Town, której bramki strzeże Kieran O’Hara. Tym razem przyszedł czas na porażkę 0:1 na własnym boisku z Notts County. Duży w tym udział wspomnianego O’Hary, który w 82 minucie sprokurował rzut karny dla gości, zamieniony na bramkę przez Jona Steada.

W Szkocji nie pograli sobie tym razem James Wilson i Matty Willock, których zespoły mierzyły się ze sobą. Aberdeen pokonało St. Mirren 4:1. Grał za to Demetri Mitchell, którego Hearts zostało w końcu zatrzymane na Ibrox Park przez Rangersów i poniosło pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Ekipa z Glasgow wygrała 3:1. Mitchell grał przez 79 minut i obejrzał żółtą kartkę. Hearts wciąż jednak pozostaje liderem szkockiej ekstraklasy po 8. kolejkach.

Z kolei w Primeira Liga Vitoria Setbual, której bramki broni Joel Pereira, wygrała na własnym boisku 3:0 z ekipą Moreirense po hat-tricku Hildeberto Pereiry. Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę.

W Fulham nie grał Timothy Fosu-Mensah, który w poprzednim meczu ligowym doznał kontuzji przemieszczenia ramienia po nieszczęśliwym upadku. Badania wykazały, że na szczęście młody Holender uniknie konieczności poddania się operacji, ale jego przerwa w grze prawdopodobnie potrwa kilka tygodni.