David Moyes: Mourinho przez całe swoje życie był zwycięzcą

BBC, The Independent Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Były menedżer Manchesteru United, David Moyes, odnosząc się do ostatniego spotkania “Czerwonych Diabłów”, wygranego z Newcastle 3:2, stanął w obronie Jose Mourinho, stwierdzając że Portugalczyk od zawsze był zwycięzcą i nie widzi powodu, dlaczego miałoby się to zmienić.

– Uważam, że klub zdecydowanie stoi za swoim menedżerem. Jose Mourinho przez całe życie był zwycięzcą, więc nie widzę powodu, dlaczego miałoby się to zmienić. Zaliczyli wspaniały rezultat, ale to dotyczyłoby każdej drużyny, która wygrywa mecz, przegrywając 0:2 – mówił Moyes.

– Jednego czego można być pewnym na Old Trafford to fakt, że zgromadzony tam tłum zawsze będzie stał za tobą. Kibice zawsze tam wspierają swojego menedżera oraz piłkarzy. Wiedzieli, że ich drużyna potrzebuje pomocy. Ich wsparcie pomogło zawodnikom osiągnąć wspaniałe zwycięstwo. Dla każdej drużyny wyjście z wyniku 0:2 i osiągniecie wygranej, to wspaniały rezultat – dodał Szkot.

Za zwycięstwo z Newcastle Jose Mourinho pochwalił także jego były podopieczny, a obecnie menedżer Derby County, które niedawno wyeliminowało Manchester United z Pucharu Ligi, Frank Lampard.

– To było wielkie zwycięstwo. United to drużyna pełna uzdolnionych piłkarzy. To też klub, w którym sukcesów wymaga się każdego tygodnia, każdego sezonu. Teraz, gdy już sam jestem menedżerem, to wiem jak trudno musi być Jose Mourinho w chwilach, kiedy nie wszystko dobrze się układa – mówił Lampard.

– To było dla niego ogromnie ważne zwycięstwo i cieszę się z tego. Teraz wszystko zależy od piłkarzy. To oni muszą się każdego tygodnia prezentować na takim poziomie, jak zrobili to w drugiej połowie z Newcastle.

– Jako menedżer trzeba być przygotowanym na to, aby radzić sobie z różnymi okolicznościami. Czasami wszystko układa się świetnie i nie trzeba nawet za wiele robić. Pewne rzeczy zaskakują i działają dobrze.

– Jednak innym razem sprawy układają się z trudem i trzeba podejmować wiele niełatwych decyzji. Trzeba starać się wpływać na ludzi wokół, a także na piłkarzy próbując wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Uważam jednak, że Mourinho posiada wszystkie te atrybuty, więc mam nadzieję, że teraz wszystko się odwróci na jego korzyść – dodał.

Odmiennego zdania jest były napastnik m.in. Blackburn Rovers oraz Celtiku, Chris Sutton. 45-letni Anglik uważa, że Jose Mourinho nie jest odpowiednim menedżerem do prowadzenia Manchesteru United i ostatnia wygrana z Newcastle tego nie zmieni.

– Póki co to jest katastrofalny sezon dla United. Co robi Mourinho, aby zaradzić tej sytuacji? Wszystko, co robi, to gra ofiarę. Wskazują na to wszystkie toenonsensy, o których mówił po meczu – o Brexitcie i że za wszystko jest obwiniany. Nie łapię tego – mówił Sutton.

– Ponadto na każdą konferencję prasową, na którą przychodzi, bije od niego jedno – negatywność, negatywność i jeszcze raz negatywność. Do tego jest uparty i zachowuje się dziwacznie. Powinien już z tym skończyć.

– Przyjdzie czas, że trzeba będzie zmierzyć się z tym, co jest i wtedy będzie musiał wstać i powiedzieć „dość”. Cała ta sprawa z „byciem prześladowanym” nie działa na jego korzyść. Według mnie Mourinho nie jest odpowiednią osobą do tego, aby wyprowadzić United do przodu i te 15 minut z Newcastle nie powinno zamieść pod dywan problemów tej drużyny oraz sposobu, w jaki jej menedżer zachowuje się w tym sezonie. Do tej pory wyglądało to okropnie – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze