Man Utd wypłacił Monaco dodatek za transfer Anthony’ego Martiala

The Telegraph Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje „The Telegraph” bramka Anthony’ego Martiala w ostatnim meczu ligowym przeciwko Newcastle United była 25. trafieniem Francuza w Premier League, co oznacza, że klub z Old Trafford musiał przelać na konto byłego klubu 22-latka, AS Monaco, kolejną transze pieniędzy.

Gdy „Czerwone Diabły” pozyskiwały Francuza latem 2015 roku, oprócz zapłacenia dużej kwoty jak na niezbyt szerzej znanego nastolatka, w umowie sprzedaży zapisano także sporą liczbę bonusów, od których uzależnione były kolejne transze związane z zakupem 22-latka.

Jednym z takich warunków miało być zdobycie 25 bramek w Premier League. Tej sztuki Martial dokonał dzięki trafieniu przeciwko Newcastle w minioną sobotę, co „Sroki” w ostatecznym rozrachunku kosztowało utratę 3 punktów, zaś ekipę z Old Trafford odpływ gotówki z budżetu w wysokości 8,73 milionów funtów (ok. 10 milionów euro). W związku z koniecznością przelania na konto AS Monaco wspomnianej wyżej kwoty, koszt transferu Anthony’ego Martiala do Manchesteru United wzrósł do 44,73 milionów funtów.

W kontrakcie Francuza zawarte są jeszcze dwie klauzule. Jedna dotyczy liczby występów w barwach reprezentacji „Trójkolorowych” (25). Druga z kolei odnosi się do zdobycia przez Martiala nagrody „Złotej Piłki”. Biorąc pod uwagę, że ważność tych zapisów mija wraz z końcem czerwca przyszłego roku, Monaco będzie mogło liczyć jeszcze co najwyżej na dodatek za występy w kadrze narodowej, do której jednak 22-latek nie jest powoływany od marca bieżącego roku i póki co ma ich na koncie 18.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze