manutd.com

Napastnik Manchesteru United, Marcus Rashford, w swoim wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu Inside United przyznał m.in. że to fani dodają energii piłkarzom w momencie, gdy ci czują już fizyczne wyczerpanie na boisku.

Jeszcze w październiku wychowanek „Czerwonych Diabłów” skończy 21 lat. Odkąd zadebiutował w seniorskich barwach klubu z Old Trafford w lutym 2014 roku, nieustannie znajduje się w kadrze pierwszej drużyny.

Wśród swoich dotychczasowych spotkań rozegranych dla Manchesteru United, młody Anglik najlepiej wspomina mecz na Old Trafford z zeszłego sezonu przeciwko Liverpoolowi, w którym podopieczni Jose Mourinho okazali się lepsi, a on sam zdobył dwa  gole.

– Old Trafford wręcz podskakiwał w tym meczu, a energia jaką otrzymaliśmy ze strony fanów była niesamowita. Uważam, że to właśnie odróżnia grę w pierwszej drużynie od występów w Akademii – mówił Rashford w wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu Inside United.

– Fani dodają nam energii, kiedy jesteśmy zmęczeni. Dodają kopa, dzięki któremu jesteś w stanie wykonać kolejny sprint. W tamtym spotkaniu panowała niesamowita atmosfera –  dodał Anglik.

Niedługo po tym, jak Rashford zadebiutował w seniorskich barwach Manchesteru United strzelając dwie bramki w meczu z FC Midtjylland w Lidze Europy, wychowanek „Czerwonych Diabłów” stał się najmłodszym strzelcem w historii klubu z Old Trafford, który zdobył bramkę w derbach miasta, zapewniając wówczas podopiecznym Louisa van Gaala zwycięstwo z „The Citizens” 1:0 na Etihad Stadium, co miało miejsce w marcu 2016 roku.

– Myślę, że to było prawdopodobnie jedno z najlepszych odczuć, jakie mi towarzyszyły w koszulce United. Gra na wyjeździe i zwycięstwo w tym meczu w sposób, w jaki tego dokonaliśmy, były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Wystarczyło spojrzeć wtedy na moją twarz, aby zobaczyć jak bardzo byłem szczęśliwy – wspominał dalej Rashford.

Rashford zdobył swoje pierwsze trofeum w barwach pierwszej drużyny Manchesteru United zaledwie kilka miesięcy po tym, jak przebił się do ekipy prowadzonej przez Louisa van Gaala. W maju 2016 roku „Czerwone Diabły” sięgnęły po Puchar Anglii, pokonując na Wembley ekipę Crystal Palace.

– Myślę, że ten dzień, w którym sięgnęliśmy po Puchar Anglii, był dla mnie zwieńczeniem wcześniejszych trzech miesięcy. Drużynę postawiło to ponownie na ścieżce trofeów, a u mnie sprawiło, że stałem się głodny tego typu sukcesów na koniec każdego sezonu. Kiedy zdobywa się pierwsze trofeum, to dodaje głodu do podtrzymania wygrywania – zakończył Rashford.

Dyskusja