Getty Images

Przerwa na mecze reprezentacyjne zazwyczaj jest dobrą okazją dla prasy, aby ponownie bliżej przyjrzeć się kwestiom potencjalnych wzmocnień Manchesteru United w styczniowym oknie transferowym. Z przeglądu mediów można wywnioskować, że Jose Mourinho monitoruje przede wszystkim sytuację trzech zawodników – Aarona Ramseya, Sergeja Milinkovicia-Savicia i Nikoli Milenkovicia.

„London Evening Standard” powołując się na źródła bliskie drużyny Arsenalu donosi, że na Emirates Stadium panuje przekonanie, że Liverpool oraz Manchester United spróbują podczas styczniowego okna transferowego pozyskać Aarona Ramseya.

27-letni Walijczyk przyznał ostatnio co prawda, że nie planuje opuszczać „Kanonierów” w połowie sezonu, ale klub z Londynu musi brać też pod uwagę fakt, że kontrakt Ramseya wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku i brak jego przedłużenia oznaczać może, że pomocnik „The Gunners” odejdzie z klubu za darmo przed kampanią 2019/2020.

Jose Mourinho zdaniem „The Mirror” jest też ponoć zdeterminowany rozbić w styczniu bank na sprowadzenie serbskiego pomocnika Lazio, Sergeja Milinkovicia-Savicia. W miniony czwartek na meczu Serbii z Czarnogórą pojawił się m.in. menedżer „Czerwonych Diabłów”, co może potwierdzać doniesienia, że szkoleniowiec wicemistrzów Anglii przygląda się 23-latkowi. Sam Milinković-Savić, który we wspomnianym meczu wszedł na boisku w drugiej połowie i zagrał łącznie około 15 minut, odniósł się do tej sytuacji następująco:

– Jestem piłkarzem Lazio, ale oczywiście cieszy mnie fakt, że trener o takim statusie jak Mourinho przyszedł obejrzeć ten mecz. Czytałem niemal wszędzie, że był na stadionie, aby zobaczyć mnie w akcji, ale być może nie był tam z mojego powodu, tylko dlatego, że chciał zobaczyć kogoś innego.

Włoskie media szybko podchwyciły te słowa i swoją uwagę skupiły na obrońcy Fiorentiny, Nikoli Milenkoviciu. 21-letni Serb zagrał w meczu z Czarnogórą przez pełne 90 minut i ponoć swoim występem miał całkowicie przekonać Jose Mourinho, że to właśnie piłkarza o jego charakterystyce potrzebuje defensywa „Czerwonych Diabłów”. Gazeta z Florencji podała nawet, że klub z Old Trafford miał już i złożyć Fiorentinie zapytanie opiewające na kwotę 60 milionów euro, ale miało ono zostać odrzucone.

Włoskie media podały także, że władze klubu z Old Trafford utrzymują także kontakt z przedstawicielami menedżera Juventusu, Massimiliano Allegriego, który ma być rozpatrywany jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Jose Mourinho, gdyby jednak dalsza współpraca z Portugalczykiem nie wypaliła i obie strony rozstały się po obecnym sezonie.

Na koniec coś z szatni “Czerwonych Diabłów”. Hiszpańskie „Mundo Deportivo” podało, że Manchester United zaoferował już przedłużenie kontraktu Anderowi Herrerze. Sam zawodnik ponoć ma być chętny na dalszą grę na Old Trafford, więc finalizacja umowy ma nastąpić już niebawem.

Dyskusja