Jose Mourinho oskarżony przez FA za używanie obraźliwego języka

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informowaliśmy kilka dni temu Angielska Federacja Piłkarska (FA) zdecydowała się przyjrzeć z bliska komentarzom Jose Mourinho, jakie Portugalczyk wypowiedział w kierunku kamery po ostatnim zwycięstwie Manchesteru United nad Newcastle 3:2, schodząc z płyty boiska. Stacja Sky Sports przekazała we wtorek, że FA postawiła szkoleniowcowi „Czerwonych Diabłów” oficjalne zarzuty użycia obraźliwego języka.

– Zarzuty dotyczą słów, jakie Jose Mourinho wypowiedział po zakończeniu ostatniego spotkania, a co zostało uchwycone przez jedną z kamer i co sugeruje użycie obraźliwego lub/i obelżywego lub/i niewłaściwego języka. Oskarżony ma czas do 19 października br. do godz. 18:00, aby odpowiedzieć na te zarzuty – brzmi oficjalny komunikat FA.

https://twitter.com/utdxtra/status/1052177087233253379

Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje mogą wchodzić w grę w przypadku ostatecznego uznania Jose Mourinho winnym postawionych zarzutów. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to kara finansowa, ale nie można też wykluczyć zawieszenia w obowiązkach trenera i odesłania na trybuny.

Tymczasem w najbliższą sobotę, tj. 20 października br., „Czerwone Diabły” zmierzą się w wyjazdowym meczu Premier League z ekipą Chelsea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze