Przegląd prasy: natłok negocjacji kontraktowych w Man Utd

ESPN, Daily Mail, The Sun Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje „London Evening Standard” Manchester United zaoferował nowe, 5-letnie umowy Luke’owi Shawowi oraz Anthony’emu Martialowi i spodziewa się, że obaj zawodnicy niebawem je parafują. Teraz swoją uwagę przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” mają przerzucić z kolei na przekonanie do pozostania na Old Trafford Davida de Gei.

Całej trójce obecne kontrakty z aktualnym wicemistrzem Anglii kończą się w czerwcu przyszłego roku, jednak w przypadku Davida de Gei i Anthony’ego Martiala, klub z Old Trafford zapewnił sobie jeszcze możliwość ich przedłużenia o rok. Co zaś tyczy się Luke’a Shawa, od lipca 2019 r. byłby on dostępny dla innych klubów za darmo.

23-letni reprezentant Anglii przeszedł długą drogę do odzyskania zarówno pełni zdrowia i formy fizycznej, jak i zaufania Jose Mourinho. Jednak jego wysiłki opłaciły się w tym sezonie, gdzie na dobre wygryzł ze składu swojego starszego kolegę, Ashleya Younga. Dobre występy Shawa znajdują odzwierciedlenie także w oczach fanów, ponieważ Anglik jak na razie jest uważany za najlepszego zawodnika Manchesteru United tego sezonu, przez co zgarnął tytuł gracza miesiąca za sierpień oraz wrzesień.

David de Gea już od lat ma niepodważalną pozycję nr 1 w bramce „Czerwonych Diabłów”, zaś w Anthony’m Martialu przede wszystkim władze klubu z Old Trafford upatrują przyszłą gwiazdę drużyny. O ile ogłoszenie informacji dotyczących nowych umów dla Francuza i Luke’a Shawa mają być już tylko kwestią czasu, o tyle w rozmowach dotyczących przedłużenia kontraktu z hiszpańskim golkiperem miał pojawić się impas. Sytuacji 27-latka zdaniem „Daily Mail” ma z boku przyglądać się ekipa PSG.

W kwestii kontraktów to jednak nie wszystko i można by stwierdzić, że władze klubu z Old Trafford mają w tym zakresie mnóstwo roboty. Oprócz negocjacji ze wspomnianymi De Geą, Shawem oraz Martialem, którzy w przypadku podpisania nowych umów będą mogli także liczyć na solidne podwyżki, przedstawiciele Manchesteru United negocjują przedłużenie kontraktów także z Ashleyem Youngiem, Anderem Herrerą i Juanem Matą, ponieważ obecne zobowiązania między stronami wygasają po zakończeniu trwającego sezonu.

Jose Mourinho miał ponoć przekazać Edowi Woodwardowi, że zależy mu w szczególności na przedłużeniu umów z Matą oraz Herrerą, ponieważ obaj Hiszpanie mają bardzo dobry wpływ na resztę zawodników w szatni. Zdaniem ESPN najbliższy podpisania nowej umowy ma być były zawodnik Athletic Bilbao.

Amerykańska stacja podaje także, że pomocnik Arsenalu, Aaron Ramsey, którego kontrakt z klubem z Emirates Stadium wygasa po sezonie – pomimo zapewnień ze strony Walijczyka, że nie zamierza w styczniu opuszczać drużyny z Londynu – jest otwarty na przenosiny do innego klubu z TOP6 po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Z kolei jak podaje „The Sun” Jose Mourinho rozważa styczniowe wypożyczenie Scotta McTominaya do innej drużyny w celu nabrania przez 21-latka większego doświadczenia i regularności w grze na poziomie seniorskim.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze