MUTV

Luke Shaw po podpisaniu w czwartek nowej, 5-letniej umowy z Manchesterem United udzielił wywiadu dla klubowej stacji MUTV. Anglik mówił w nim m.in. o tym jak dumny i szczęśliwy czuje się z tego powodu, a także zapewniał fanów, że zrobi wszystko, aby przywrócić sukcesy “Czerwonym Diabłom”, których powrót na Old Trafford, zdaniem 23-latka jest tylko kwestią czasu.

Luke, gratulacje z powodu odpisania nowego kontraktu. Jakie to uczucie złożyć podpis pod umową?

– Jestem bardzo dumny i zarazem bardzo szczęśliwy. To były dla mnie dziwne cztery lata. Pełne wzlotów i upadków. Jednak od podpisania dzisiejszej umowy będę już tylko spoglądał w przód i starał się tak bardzo, jak tylko będę w stanie, aby pomóc drużynie i sprawić, że znów będzie osiągać sukcesy. Wyczekuję już tych lat, które jeszcze przede mną.

Masz za sobą prawie pięcioletni okres w United, podczas którego nie brakowało zamieszania, także związanego z twoją karierą. W związku z tym fakt, że klub pokłada w tobie wiarę, a także że menedżer naprawdę wierzy w to, że będziesz się dalej rozwijał, musi dodawać ci ogromnej pewności siebie?

– Oczywiście. Jeżeli spojrzelibyśmy na moją sytuację z zeszłego roku, to trochę myślelibyśmy, że takie rozwiązanie jak dziś, będzie niemożliwe. Jednak ciężko pracowałem, chciałem tutaj pozostać i chciałem się upewnić, że moja przyszłość faktycznie należy do tego klubu i że będę w stanie mu pomóc. Jak już mówiłem, jestem naprawdę szczęśliwy i chcę przy okazji podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu, moim kolegom z drużyny, moim agentom i oczywiście fanom za to, że we mnie wierzyli. Zwłaszcza teraz, gdy otrzymałem nowy kontrakt. Teraz jak już wspomniałem, wyczekuję tego co przyniesie przyszłość.

Twoja dotychczasowa forma w tym sezonie jest wyśmienita. Nie mogła nadejść w lepszym momencie. Teraz mając za sobą długą serię występów w pierwszym składzie i grając przy tym dobrze, zapewne czujesz się bardzo usatysfakcjonowany…

Oczywiście, choć wiedziałem jak ważny sezon to będzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rozpoczynał się ostatni rok obowiązywania mojego kontraktu z klubem. Jestem naprawdę zadowolony ze swojej formy, ale też muszę powiedzieć, że bardzo ciężko pracowałem podczas okresu przedsezonowego na to, aby się upewnić, że dam sobie możliwie najlepszą szansę na to, aby grać w tej drużynie i na szczęście to się udało. Jak już jednak mówiłem ciężka praca się tutaj nie kończy. Chcę zostać teraz w drużynie i zatrzymać swoją koszulkę, więc będę robił dalej to, co do tej pory. Pozostanę skoncentrowany.

Długość nowego kontraktu nie tylko pokazuje, że klub w ciebie wierzy, ale obrazuje także twoją wiarę w ten projekt. Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w Manchesterze United, jesteś pewny, że będziemy odnosić dalsze sukcesy?

– Tak, oczywiście! Każdy wie jak wielkim klubem jest Manchester United. Oczywiście sukcesy, do których przyzwyczajaliśmy przez lata w ostatnim czasie odeszły, ale osobiście uważam, że to tylko kwestia czasu, aż powrócą one do tego klubu. Widzę jaką mamy tutaj drużynę. Mamy niesamowitą grupę piłkarzy, a talent jaki posiadamy w składzie, jest wręcz przerażający. W drużynie jest wielu młodych chłopaków, którzy są głodni zdobywania trofeów, a to jest tylko z korzyścią dla zespołu, klubu i oczywiście także dla naszych fanów.

Na koniec przejdźmy do fanów. Zawsze cię wspierali i stali za tobą murem. Czy w związku z tym masz jakąś wiadomość do przekazania tym kibicom?

– Oczywiście dziękowałem im już za to wcześniej, ale faktycznie, to wiele dla mnie znaczy. Nawet w trudnych okresach, które miałem, kiedy nie grałem zbyt często i być może zdarzały mi się złe występy, cały czas stali przy mnie i wierzyli w moje umiejętności. Dlatego też oczywiście ogromne podziękowania kieruję do nich. Będę dawał z siebie wszystko i będę się starał przynieść do drużyny sukcesy, jakie chcą oglądać w tym klubie.

Dyskusja