Lindelof i Shaw rozczarowani po meczu z Juventusem

BT Sport Sebastian Słabosz

Dwójka obrońców Manchesteru United, Luke Shaw i Victor Lindelof, udzielili wywiadu stacji BT Sport po przegranym 0:1 meczu z Juventusem w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, w którym nie ukrywali rozczarowania z ostatecznego wyniku spotkania przeciwko mistrzom Włoch.

Macie za sobą bardzo trudny wieczór.

Victor Lindelof: – Tak, graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie i bardzo dobrym piłkarzom. To był dla nas trudny mecz, ale uważam, że  zasłużyliśmy na więcej niż porażkę.

To głównie wasz występ z pierwszej połowy kosztował was porażkę w tym meczu.

Luke Shaw: – Zgadzam się. Uważam, że w pierwszej połowie podeszliśmy do nich ze zbyt wielkim szacunkiem. Pozwoliliśmy im na zbyt swobodną grę na Old Trafford, ale w drugiej połowie próbowaliśmy odwrócić losy spotkania. Naciskaliśmy na rywali tak, jak w ostatnich naszych meczach. Z jakiegoś powodu po raz kolejny spisywaliśmy się lepiej w drugiej połowie. Naciskaliśmy, ale nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu czystych okazji do zdobycia bramki i tak, jak już mówiłem, obdarzyliśmy ich zbyt wielkim szacunkiem. Być może właśnie dlatego ten rezultat przechylił się na ich korzyść.

To już pewnego rodzaju wzorzec w ostatnich meczach, że potrzebujecie jakiegoś kopa w przerwie, aby grać lepiej.

Victor Lindelof: – Przegrywaliśmy dwa ostatnie spotkania, ale potem graliśmy bardzo dobrze w drugich połowach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale musimy rozpoczynać nasze mecze w takim stylu, jaki rozgrywamy te drugie połowy. Musimy nad tym popracować.

Dlaczego rywale znajdywali tutaj tyle przestrzeni do gry?

Luke Shaw: Trenowaliśmy, wiedzieliśmy co nas czeka. W pierwszej połowie pozwoliliśmy im zbyt długo przebywać z piłką przy nodze. Powinniśmy zastosować wyższy pressing i zagrać agresywniej wobec nich, ale tego nie zrobiliśmy i to kosztowało nas utratę bramki. Jesteśmy rozczarowani, ale przynajmniej Valencia dziś także nie wygrała. Musimy się poprawić, kiedy pojedziemy do Juve następnym razem.

Jakie lekcje z dzisiejszego dnia możecie wynieść, z których skorzystacie w Turynie?

Victor Lindelof: Uważam, że sposób w jaki graliśmy w drugiej połowie – powinniśmy zabrać to w pamięci ze sobą. Będziemy nad tym pracować. Wiemy, że Juventus to wspaniała drużyna, ale my także jesteśmy świetnym zespołem, gdy mamy w posiadaniu piłkę. Uważam, że powinniśmy grać częściej tak, jak pokazaliśmy to w drugiej połowie.