manutd.com

Jose Mourinho przyznał w wywiadzie dla stacji Sky Sports, że nie jest pewny czy David de Gea podpisze nowy kontrakt z Manchesterem United.

Obecna umowa Hiszpana wygasa wraz z końcem sezonu, ale klub z Old Trafford ma jeszcze opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Po tym okresie 27-latek będzie mógł znaleźć nowy klub jako wolny zawodnik.

Choć jeszcze kilka miesięcy temu poważne angielskie źródła (w tym BBC) podawały, że De Gea jest bardzo bliski związania się nową umową z „Czerwonymi Diabłami”, to od jakiegoś czas nastał impas w rozmowach pomiędzy przedstawicielami Hiszpana i klubu z Old Trafford.

Jose Mourinho nie wie, w którym kierunku zmierzają rozmowy kontraktowe dotyczące hiszpańskiego golkipera, ale przyznaje, że jeżeli klub myśli o tym, aby wchodzić na wyższy poziom, to nie może sobie pozwolić na utratę Davida de Gei.

– Nie jestem pewny [że De Gea podpisze nowy kontrakt z klubem – wyj. red.]. Nie mogę znaleźć na to odpowiedniego słowa w języku angielskim, ale zobaczymy, co się wydarzy – mówił Mourinho.

– Jedynie klub, David i jego przedstawiciele będą mogli odpowiedzieć konkretnie na to pytanie. Mogę jedynie powiedzieć, że każdy wie jak dobrym jest bramkarzem i jak ważnym jest zawodnikiem dla Manchesteru United.

– Jeżeli klub chce być lepszy niż jest obecnie, a nie gorszy, to oczywistym jest, że bardzo ważnym w tym aspekcie będzie zatrzymanie w drużynie Davida – dodał Portugalczyk.

Dyskusja