Monday Night Football

Do niedzielnych derbów, które odbędą się na Etihad, Manchester United nie będzie przystępował z pozycji faworyta. Darren Fletcher wie coś o wygrywaniu ważnych spotkań dla Czerwonych Diabłów i widzi sposób w jaki United mogą sprawić kłopoty The Citizens grą z kontrataku.

Jest to podejście do którego Fletcher, pięciokrotny zwycięzca Premier League z Manchesterem United, przekonywał w czasie swojej wizyty w programie Monday Night Football.

Man City zdominują posiadanie piłki i wiemy, że Guardiolę martwią ataki z kontry, które muszą być zatrzymywane taktycznymi faulami czy innymi sposobami – powiedział Szkot – Dlatego chciałbym zobaczyć dużą szybkość w wyprowadzaniu kontr. Chciałbym zobaczyć na boisku Marcusa Rashforda tak jak w końcówce meczu przeciwko Bournemouth.

W meczu z Bournemouth nie zobaczyliśmy Romelu Lukaku, który z powodu urazu nie pojechał z drużyną na południe Anglii, ale Fletcher uważa, że pod nieobecność belgijskiego napastnika podopieczni Jose Mourinho mogliby kontratakować bardziej dynamicznie z trójką z przodu w postaci Martiala, Sancheza i Rashforda.

Ta trójka jest bardziej mobilna i gra w ataku byłaby bardziej płynna. Ci trzej piłkarze mogliby wymieniać się pozycjami tak jak robili to Tevez, Rooney i Ronaldo. Nie muszą trzymać się kurczowo swoich pozycji i zaskoczyć City z kontrataku – dodał były pomocnik Czerwonych Diabłów.

Dużo się mówi o defensywnej postawie podopiecznych Jose Mourinho za czasów jego rządów w Machesterze United. Jednakże Fletcher zauważa, że w czasie jego gry w barwach drużyny z Old Trafford często widziało się United wygrywające ważne mecze pomimo tego, że rzadziej byli przy piłce.

Pozwalaliśmy przeciwnikowi na posiadanie piłki i koncentrowaliśmy się na grze z kontry. Taki był plan meczu, zacząć głęboko, ciężko pracować w obronie, ale pozwolić rywalom na uwierzenie, że mogą pokonać Manchester United, a następnie rozszarpać przeciwnika. City, niczym kiedyś Arsenal czy duże europejskie kluby będzie atakować dużą liczbą zawodników, przez co będzie więcej przestrzeni na ich połowie i będą podatni grę szybkimi kontratakami – zakończył Fletcher.

Dyskusja