Premier League 2: Manchester United – Newcastle United 1:4

manutd.com Sebastian Słabosz

Miniony piątkowy wieczór podopieczni Ricky’ego Sbragii będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Ekipa Manchesteru United do lat 23 podejmowała na Leigh Sports Village Stadium rezerwy Newcastle United i uległa przeciwnikom aż 1:4, ponosząc swoją drugą z rzędu porażkę w drugiej dywizji rozgrywek Premier League 2 w obecnym sezonie.

Wszystko zaczęło się w 31 minucie kiedy to Elias Sorensen zdecydował się na indywidualną akcję, ścięcie z lewej strony do środka i celny strzał obok interweniującego Mateji Kovara.

Gdy wydawało się, że goście zejdą na przerwę z jednobramkową zaliczką, podopieczni Ricky’ego Sbragii wrzucili wyższy bieg w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw próbował Aidan Barlow, ale po jego strzale piłkę świetnie przeniósł nad poprzeczką broniący bramki „Srok”, Freddie Woodman. Jednak kilka minut później był już bezradny, gdy uderzał Angel Gomes, a piłka po drodze odbiła się od Seana Longstaffa i przelobowała golkipera gości.

Do przerwy było więc 1:1 i nic nie zapowiadało katastrofy dla „Czerwonych Diabłów” w drugiej połowie. Tym bardziej, że gospodarze rozpoczęli ją od groźnych prób Tahitha Chonga i Masona Greenwooda, które jednak nie przyniosły bramki. W 56 minucie dał znać o sobie strzelec pierwszego gola dla „Srok”, Elias Sorensen, który ponownie dał prowadzenie swojej drużynie.

Kilka minut później młody duński napastnik został zastąpiony przez Yannicka Toure. Gospodarze próbowali jeszcze zapobiec porażce, jednak kolejne ciosy zadane przez Calluma Robertsa w 80 minucie i wprowadzonego na plac gry wspomnianego Toure w ostatniej akcji meczu, sprawiły że podopieczni Ricky’ego Sbragii przegrali swój drugi ligowy mecz w tym sezonie z rzędu. Wcześniej rezerwy Manchesteru United uległy drugiej ekipie „Wilków”.

Po kolejnej porażce z zajmującą obecnie 6. miejsce w tabeli drugą drużyną Newcastle, rezerwy klubu z Old Trafford zajmują w drugiej dywizji Premier League 2 4. pozycję z 18 punktami na koncie po 10 spotkaniach. Do ekipy Reading U-23, która obecnie zajmuje fotel lidera tabeli, podopieczni Ricky’ego Sbragii tracą aktualnie 3 oczka.

W kolejnym pojedynku ligowym rezerwy Manchesteru United zmierzą się na wyjeździe z przedostatnią w tabeli ekipą West Bromwich Albion do lat 23. Spotkanie to zostanie rozegrane 23 listopada bieżącego roku.

Manchester United U-23 – Newcastle United U-23 1:4 (Gomes 45′ – Sorensen 31′, 56′, Roberts 80′, Toure 90’+3′)

Skład Man Utd U-23: Kovar – Tanner, Poole, Williams R-S., O’Connor – Whelan, Gomes, Barlow (Hamilton 67′) – Chong, Greenwood (Buffonge 81′), Bohui
Niewykorzystane zmiany: Warren, Fojticek, Dearnley