Stowarzyszenie Lig Europejskich przeciwne utworzeniu Superligi

European Leagues Artur Karpeta
Zmień rozmiar tekstu:

Stowarzyszenie Lig Europejskich (ang. European Leagues) wyraziło swój sprzeciw wobec utworzenia piłkarskiej Superligi, w której miałyby grać najlepsze drużyny w Europie.

Według informacji ujawnionych przez niemiecki „Der Spiegel” największe kluby Europy poważnie myślą o utworzeniu Superligi zrzeszającej 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Nowe rozgrywki miałyby zastąpić Ligę Mistrzów, oraz spowodować opuszczenie krajowych lig przez najlepsze zespoły.

W oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie Lig Europejskich możemy przeczytać, że organizacja uważnie śledzi wszelkie medialne doniesienia dotyczące utworzenia Superligi. European Leagues podziela zdanie UEFA i zdecydowanie sprzeciwia się utworzeniu nowych, „zamkniętych” rozgrywek.

– Wspieramy model rozgrywek bazujący na strukturze piramidy, której głównym elementem jest mechanizm spadków i awansów. Rozgrywki krajowe są sercem piłki dla piłkarzy, klubów, lig, federacji i co najważniejsze fanów w całej Europie. Propozycje dotyczące utworzenia zamkniętej Superligi będą miały poważne konsekwencje dla stabilności zawodowego futbolu w Europie. W tym kontekście w pełni wspieramy UEFA w zarządzaniu i organizacji rozgrywek europejskich i wspólnie wyznajemy zasadę ochrony i wzrostu konkurencji w europejskiej piłce.

W Superlidze miałoby znaleźć się miejsce dla kilku angielskich drużyn takich jak: Arsenal, Liverpool, Chelsea, Manchester United oraz Manchester City. Manchester United oraz Liverpool odmówiły komentarza na temat udziału w rozmowach dotyczących Superligi. Arsenal oficjalnie zaprzeczył doniesieniom podkreślając, że skupia się na rozgrywkach Premier League.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze