W miniony weekend do gry powróciła także kadra Manchesteru United do lat 18. Podopieczni Neila Ryana w sobotę gościli na Aon Training Complex rówieśników z Wolverhampton. Młode “Czerwone Diabły” wygrały 1:0 po rzucie karnym wykonanym przez Dylana Levitta i tym samym umocniły swoją pozycję w czołówce tabeli rozgrywek Under-18 Premier League.

Podopieczni Neila Ryana wrócili do akcji po dwutygodniowej przerwie w grze (wyłączając z tego uczestników meczu w młodzieżowej Lidze Mistrzów przeciwko rówieśnikom z Juventusu) i na boisku było widać, że takie odstępy czasowe między meczami nie służą drużynie. Ponadto wśród młodych “Diabłów” nie mógł wystąpić m.in. najlepszy snajper drużyny, Mason Greenwood, który dzień wcześniej brał udział w meczu ligowym rezerw klubu z Old Trafford.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bowiem już w 5 minucie meczu Neil Ryan był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. W miejsce kontuzjowanego Tedena Mengi na boisku pojawił się Reece Devine.

Mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, niemniej obie drużyny szukały swoich szans na bramkę. Po stronie gości robił to m.in. Theo Corbeanu, zaś u gospodarzy Charlie McCann do spółki z D’Manim Mellorem.

Kluczowa okazała się jednak dopiero 33 minuta meczu. Prowadzący to spotkanie sędzia David Croft dostrzegł, że w polu karnym gości pociągany za koszulkę był Ethan Laird i ku zdumieniu przyjezdnych podyktował “jedenastkę” dla gospodarzy. Do piłki podszedł Dylan Levitt i pewnym strzałem pokonał Jacksona Smitha.

Wynik ten utrzymał się nie tylko do końca pierwszej połowy, ale też do ostatniego gwizdka sędziego w tym spotkaniu. W drugiej odsłonie meczu w grze młodym piłkarzom przeszkadzała przede wszystkim pogoda. Silny wiatr w zasadzie uniemożliwiał rozgrywania wymyślnych akcji, więc swoją główną uwagę zawodnicy kierowali w stronę utrzymywania piłki przy ziemi i przy nodze.

Przy okazji utrzymał się też wynik, który oznaczał jednocześnie dla podopiecznych Neila Ryana piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Kadra U-18 Manchesteru United po 9 spotkaniach z 22 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli rozgrywek Under-18 Premier League, tracąc do rówieśników z Liverpoolu 2 punkty i do liderującego, ale mającego o jedno spotkanie rozegrane więcej, Evertonu – 3 oczka.

Teraz podopiecznych Neila Ryana znów czeka przerwa w rozgrywkach ligowych. Tym razem trzytygodniowa. Po niej dojdzie do derbów Manchesteru na szczeblu do lat 18. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę, 24 listopada br., na terenie ośrodka treningowego “Czerwonych Diabłów”.

Wcześniej prowadzona przez Nicky’ego Butta kadra do lat 19 zmierzy się w najbliższą środę na wyjeździe z rówieśnikami z Juventusu w ramach rozgrywek UEFA Youth League. Z kolei w najbliższą sobotę podopieczni Neila Ryana powrócą do krajowych rozgrywek pucharowych i zmierzą się na wyjeździe z Norwich City w ramach U-18 Premier League Cup.

Manchester United U-18 – Wolverhampton U-18 1:0 (Levitt 33′ – karny)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Laird, Mengi (Devine 5′), Bernard (Ramazani 81′), Williams B. – Levitt, Traore, Galbraith – Puigmal (McGhee 76′), Mellor, McCann

Niewykorzystane zmiany: Carney, Stanley