Niesamowity zwrot akcji w Turynie. Man Utd w cztery minuty odrabia straty i wygrywa

Paweł Smyk

Kiedy Cristiano Ronaldo pakował bramkę w 65. minucie chyba już nikt nie wierzył, że Manchester United wygra to spotkanie. „Czerwone Diabły” zaskoczyły jednak wszystkich i wygrały 2:1 ponownie strzelając decydującego gola w 90. minucie.

Manchester United całkiem nieźle wyglądał w pierwszych 20 minutach na tle obecnie wyraźnie lepszego rywala. Z minuty na minutę jednak przyjezdni z Old Trafford gasnęli, a gospodarze przejmowali kontrolę nad przebiegiem meczu.

W 34. minucie David de Gea świetnie obronił uderzenie Juana Cuadrado, a dosłownie chwilę później dośrodkowanie Cristiano Ronaldo z prawego skrzydła w pole karne powinien zamienić na gola Sami Khedira. Defensorzy gości kompletnie zapomnieli pokryć reprezentanta Niemiec, który bez opieki na jedenastym metrze uderzył z pierwszej piłki. Jego strzał nie był jednak najlepszy i na szczęście Anglików piłka trafiła w słupek i wyszła poza boisko.

Już na początku drugiej połowy „Czerwone Diabły” mogły zaskoczyć Juventus, kiedy świetne wejście w pole karne zaliczył Anthony Martial. Techniczne uderzenie Francuza minęło jednak dalszy słupek.

Gospodarze mogli się jednak odgryźć już kilkadziesiąt sekund później. Paulo Dybala miał zdedydowanie za dużo miejsca w polu karnym i swoją ulubioną lewą nogą mógł zaskoczyć Davida de Geę, ale jego próba trafiła tylko w poprzeczkę.

W końcu w 65. minucie fenomenalną piłkę za plecy Victora Lindelofa w kierunku Cristiano Ronaldo dorzucił Leonardo Bonucci, a Portugalczyk w magiczny sposób uderzył z powietrza bez przyjęcia i precyzyjnie umieścił futbolówkę przy słupku zaskoczonego Davida de Gei.

Po trafieniu Ronaldo wyraźnie rozochocili się gospodarze, którzy w ciągu kilku następnych minut mieli kilka 100% sytuacji. Genialnych okazji nie wykorzystali Mirallem Pjanić i Juan Cuadrado, którzy nie pocelowali w bramkę.

W 80. minucie do gry ruszył Anthony Martial, który chyba miał już dość tego wyniku. Najpierw świetnie ograł rywala na lewym skrzydle, by później groźnie dośrodkować w kierunku Marouane’a Fellainiego, a chwilę później doprowadził do sytuacji, w której piłkarze Juventusu musieli faulować przed własnym polem karnym. Do ustawionej futbolówki podszedł Juan Mata, który precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Podrażniony Juventus ruszył do ataku, ale to goście ponownie wprowadzili ich w osłupienie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ashleya Younga pod bramkę było na tyle precyzyjne, że wprowadziło w szeregi rywala dużo zamieszania w konsekwencji czego Bonucci strzelił samobójczego gola.

W doliczonym czasie gry „Czerwone Diabły” mogły jeszcze wynik podwyższyć, ale znakomicie wyprowadzoną kontrę Martiala zmarnował Marcus Rashford, który przegrał pojedynek z Wojtkiem Szczęsnym.

Juventus FC – Manchester United 1:2 (0:0)
Bramki: Ronaldo 65′ – Mata 86′, Bonucci (sam.) 90′

Juventus: Szczęsny, De Sciglio, Chiellini, Bonucci, Alex Sandro, Khedira, Pjanić, Bentancur, Dybala, Cristiano Ronaldo, Cuadrado
Rezerwa: Perin, Benatia, Matuidi, Barzagli, Mandzukić, Cancelo, Rugani

Man Utd: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Shaw, Herrera, Matić, Pogba, Lingard, Sanchez, Martial
Rezerwa: Romero, Bailly, Darmian, Fred, Fellaini, Mata, Rashford