W miniony wtorek swoje kolejne spotkanie w młodzieżowej odmianie Ligi Mistrzów rozgrywała także kadra Manchesteru United do lat 19. Młode “Czerwone Diabły” również gościły w Turynie i także nie dały się pokonać gospodarzom, remisując 2:2 i niemal zapewniając sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

To goście dobrze rozpoczęli to spotkanie, po tym jak Mason Greenwood do pary z D’Manim Mellorem przeprowadzili dwójkową akcję, po której ten drugi został jednak powstrzymany przez golkipera gospodarzy, Leonardo Lorię.

Jednak w 21 minucie w polu karnym “Czerwonych Diabłów” starli się Matteo Anzolin z George’em Tannerem i prowadzący to spotkanie turecki sędzia, Hamit Ulil Meler, wskazał w tej sytuacji na jedenasty metr. Do piłki podszedł Elia Petrelli i pokonał Mateję Kovara. Do przerwy gospodarze utrzymali prowadzenie 1:0.

Prawdziwe trzęsienie ziemi na obiekcie treningowym Juventusu, gdzie rozgrywane było to spotkanie, nastąpiło między 60 a 67 minutą. Najpierw po akcji Aidana Barlowa i Tahitha Chonga piłę niefortunnie do własnej bramki skierował Pereira i zrobiło się 1:1.

Jednak zaledwie dwie minuty później młodzi zawodnicy “Starej Damy” ponownie wyszli na prowadzenie. Elia Petrelli zagrał do Manolo Portanovy, piłka minęła Lee O’Connora, a młody Włoch strzelił celnie obok próbującego interweniować Mateji Kovara.

Zaledwie 5 minut później było już 2:2. Po starciu Riccardo Capellini z Masonem Greenwoodem w polu karnym gospodarzy sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na wapno. Tym razem korzyść była dla gości. Mimo dokonania przez Juventus dwóch zmian przed wykonaniem “jedenastki”, Aidan Barlow zachował zimną krew i posłał piłkę do siatki.

Obie strony do końca meczu próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ekipie Nicky’ego Butta najbliżsi tego byli Aidan Barlow oraz Tahith Chong. Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów. Co ciekawe szkoleniowiec klubu z Old Trafford nie dokonał żadnych zmian w tym meczu.

Dla ekipy “Czerwonych Diabłów” do lat 19 była to pierwsza strata punktów w rozgrywkach UEFA Youth League w tym sezonie, po trzech wcześniejszych zwycięstwach. W drugim spotkaniu młodzieżowcy z Young Boys pokonali na wyjeździe 1:0 rówieśników z Valencii, co oznacza, że podopieczni Nicky’ego Butta są już o włos od awansu do fazy pucharowej tych rozgrywek, mając na koncie 10 punktów i 3 punkty przewagi na drugim Juventusem oraz 6 oczek nad trzecim Young Boys.

W kolejnym spotkaniu kadra Manchesteru United do lat 19 27 listopada br. zmierzy się na Leigh Sports Village z rówieśnikami z Young Boys, gdzie będzie szukała postawienia kropki nad i w kwestii awansu do fazy pucharowej UEFA Youth League.

Juventus U-19 – Manchester United U-19 2:2 (Petrelli 21′ karny, Portanova 62′ – Pereira 60′ samobój, Barlow 67′ karny)

Skład Man Utd U-19: Kovar – Tanner, Ercolani, O’Connor, B. Williams – Gomes (kapitan), Chong, Traore, Barlow, Mellor – Greenwood

Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Galbraith, Levitt, McGhee, Puigmal, Baars, Ramazani