Sky Sports

Szczęśliwy zwrot akcji i upragnione zwycięstwo. Na deser kontrowersyjna celebracja Jose Mourinho. O meczu United z Juventusem napisało się już wiele, jednak to nie wszystko. Tym razem swoje zdanie postanowił wyrazić Gary Neville. Były piłkarz United stwierdził, że kocha celebrację Jose Mourinho.

Niespełna miesiąc minął od momentu, gdy “The Special One” po ewentualnej porażce z Newcastle musiał mierzyć się z perspektywą zwolnienia. Dziś po świetnym okresie sam Gary Neville stwierdził, że kocha styl bycia Jose, a temat zwolnienia odszedł w niepamięć.

Oto co dokładnie powiedział były defensor United na łamach Sky Sports:

– Niektórzy ludzie mogą tego nie lubić, ale ja kocham to w nim (w Jose Mourinho – przyp.red.). Myślę, że po takim meczu powinna być reakcja i pasja. Nawet podobało mi się jego zachowanie po meczu z Newcastle, do którego FA miało zastrzeżenia.

– Dla mnie najlepsze cechy Mourinho ujawniały się zawsze wtedy, gdy był nieprawdopodobny. Niemożliwy, gdy przegrywali i niemożliwy, gdy wygrywali. Oglądanie tego było zawsze czarujące. On zawsze przy linii powalał wszystkich.

– Gdy myślę o nim z konferencji prasowej po Juventusie i o jednej ripoście, z którą wyszedł, w porównaniu do tego, gdzie był kilka tygodnia temu i do konferencji prasowej przed Newcastle, to widzę ogromną różnicę. Obstawał przy swoim i pokazał determinację.

Zdaniem Neville’a od zwycięstwa na Stamford Bridge z Chelsea, podopiecznych Mourinho dzieliły zaledwie sekundy.

– Było bardzo blisko. To było uczucie, jakby świat się zawalił nad drużyną, klubem, menedżerem. To uczucie, jakby wreszcie coś się zmieniło i uważam, że mecz z Chelsea był jedną z takich wielkich zmian. To wszystko dało piłkarzom sporo pewności i sprawiło, że rosną, rosną, ciągle rosną.

– To nie była wspaniała forma, ale realny upór i determinacja. Ludzie mocno sugerowali, że piłkarze nie byli razem z menedżerem. Nigdy w to nie uwierzyłem.

United w ostatnich sześciu meczach aż trzykrotnie przegrywając, ostatecznie odnosił zwycięstwo. W ostatnim tygodniu dokonał tego kolejno przeciwko Bournemouth, a następnie w meczu z Juventusem.

Gary Neville nie jest zaskoczony charakterem, który drużyna pokazała, nawet jeśli zawodnicy nie dominowali od początku do końca.

– Styl nadal nie jest wspaniały. Uważam, że grali nieźle przeciwko Juventusowi, jednak wielką rzeczą jest posiadanie takiej odporności i uporu w połączeniu z dobrą jakością.

– Na razie nie oglądamy wszechobecnego United w najlepszej formie, na razie nie oglądamy United grającego wszędzie na 100%, ale oglądamy United, który trzyma się w meczu, który gra na ostrzu noża, gdy jest ogrywany. To, co się wydarzyło w tym momencie, buduje pewność, wiarę i może wreszcie odgonimy chmury, które nad nami zawisły.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja