Jak informuje Alistair Tweedale z The Telegraph Jose Mourinho jest gotów sprzedać dwóch środkowych obrońców w zimowym okienku transferowym, aby zrobić miejsce w składzie dla nowego defensora. Fundusze uzyskane ze sprzedaży Erica Bailly’ego oraz Marcosa Rojo miałyby zostać przeznaczone na wzmocnienie składu. 

Jednakże biorąc pod uwagę to, że portugalski menedżer chciał pożegnać się z Anthony’m Martialem w letnim okienku transferowym władze Manchesteru United mogą sprzeciwić się sprzedaży Iworyjczyka. Bailly przez cały poprzedni sezon był wyróżniającym się graczem w barwach klubu z Old Trafford i wątpliwe, że jego sprzedaż zostanie zaakceptowana przez klubowy zarząd. Pod uwagę wziąć też należy fakt, że część graczy kupionych za kadencji Jose Mourinho nie spełniło pokładanych w nich nadziei pomimo płaconych za nich kwot.

Problemem w sprzedaży Marcosa Rojo może okazać się fakt, iż na konto obrońcy wpływa co tydzień osiemdziesiąt tysięcy funtów z klubowej kasy. Kwota ta może okazać się znacznym problemem dla potencjalnego nowego pracodawcy Argentyńczyka.

Wśród grona graczy, którzy potencjalnie mogliby dołączyć do Manchesteru United, by wypełnić lukę na środku obrony wymienia się głównie Milana Skriniara z Interu Mediolan oraz Toby’ego Alderweirelda z Tottenhamu Hotspur.

Jak informuje James Ducker Mourinho jest gotów pozbyć się z klubu Alexisa Sancheza, który jak informują media, chciałby dołączyć do Paris Saint-Germain, ale wątpliwe, by francuski klub był gotów sprostać gigantycznym wymaganiom płacowym Chilijczyka. Wszystko wskazuje na to, że Sanchez, choć niezadowolony ze swojej sytuacji w drużynie Czerwonych Diabłów, pozostanie na razie piłkarzem Manchesteru United.

Dyskusja