U-18 Premier League Cup: Norwich City – Manchester United 0:3

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczni Neila Ryana w miniony weekend wrócili do rozgrywek U-18 Premier League Cup. Po zwycięstwie 1:0 nad Newcastle United, tym razem młode „Czerwone Diabły” rozbiły 3:0 na Colney Training Ground rówieśników z Norwich City.

Kadra Manchesteru United do lat 18 szybko objęła prowadzenie w tym spotkaniu, bo już w 5 minucie. Po dobrej akcji Largiego Ramazaniego piłka trafiła do Masona Greenwooda, który sprytnie przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i równie chytrym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

W kolejnych minutach to „Kanarki” były stroną przeważającą i próbowały powrócić do gry, ale świetnie w bramce „Czerwonych Diabłów” spisywał się James Thompson. Gdy więc wydawało się, że do przerwy utrzyma się jednobramkowe prowadzenie gości, fantastyczną piłkę ze swojej połowy zagrał Dylan Levitt, który dostrzegł wybiegającego za plecy obrońców Masona Greenwooda. Młody Anglik uniknął spalonego i pognał z futbolówką na bramkę rywali. Mimo rozpaczliwej próby dogonienia go przez obrońców gospodarzy, 17-latek ze spokojem pokonał po raz drugi bramkarza Norwich. Dla Greenwooda był to 16 gol we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Do przerwy było 2:0 dla gości.

Po zmianie stron ponownie do gry próbowali wrócić gospodarze, ale i tym razem nie udało im się pokonać Jamesa Thomsona. Za to ponownie receptę na strzelenie kolejnego gola znaleźli podopieczni Neila Ryana. W 77 minucie Mason Greenwood tym razem wystąpił w roli asystenta, podając do włączającego się do akcji po prawej stronie Arnau Puigmala, który mimo asysty obrońcy gospodarzy wbiegł z piłką w pole karne i strzelił celnie z ostrego kąta, tym samym ustalając wynik meczu na 3:0 dla „Czerwonych Diabłów”.

Dla podopiecznych Neila Ryana był to drugi mecz i druga wygrana w fazie grupowej rozgrywek U-18 Premier League Cup. Wcześniej młode „Czerwone Diabły” pokonały rówieśników z Newcastle United 1:0. Zarówno Manchester United, jak i młodzież z Chelsea mają w tej grupie po 6 punktów i z kompletem zwycięstw zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy tych rozgrywek.

W ostatnim meczu fazy grupowej U-18 Premier League Cup młode „Czerwone Diabły” zmierzą się więc z ekipą Chelsea w walce o zwycięstwo w tej grupie. Spotkanie to zostanie rozegrane 8 grudnia bieżącego roku. Jednak wcześniej podopieczni Neila Ryana zagrają m.in. w lidze z rówieśnikami z Manchesteru City. Ten mecz odbędzie się 24 listopada bieżącego roku.

Norwich City U-18 – Manchester United U-18 0:3 (Greenwood 5′ i 45′, Puigmal 77′)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Puigmal, B. Williams (kapitan), Hockenhull, Devine – Levitt, Traore (Mellor 46′) – McGhee, Galbraith (McCann 82′), Ramazani – Greenwood (Stanley 89′)

Niewykorzystane zmiany: Carney, Helm