manutd.com

Trener oraz szef akademii młodzieżowych Manchesteru United, a także były piłkarz tego klubu, Nicky Butt, na łamach Sky Sports docenił Jose Mourinho za konsekwencję w selekcji drużyny. Zdaniem Anglika, który poruszył także kwestię przegranych derbów, porażka w starciu z Manchesterem City wynika z braku pewności siebie podopiecznych portugalskiego szkoleniowca. 

– Myślę, że sprawy się komplikują, gdy nie twoi piłkarze nie są w formie. Nieważne kim jesteś, ani jaki zespół prowadzisz. Jeśli piłkarze nie są w swoim szczycie i brakuje im pewności siebie, nie wygrają zbyt wielu meczów.

– W tym momencie, piłkarze United mają kłopot z pewnością. Wyszli na boisko przeciwko najprawdopodobniej najlepszej drużynie w Europie [Manchesterowi City] i zostali pokonani. Widać, że stale się poprawiają. Menedżer rozpoznał w czym leży kłopot, osiągając pewne zgranie w zespole.

– Kontuzja Pogba może zabić każdą drużynę. Nie mają zbyt wiele szczęścia, ale trzeba zapomnieć o starciu z City i mieć nadzieję, że przycisną do świąt Bożego Narodzenia, awansując na pozycję pozwalającą rywalizować o czołową czwórkę.

Były piłkarz Manchesteru United wspomniał także o temacie szkolenia i problemach z jakimi zmagają się obecni młodzi piłkarze z racji pobytu na Międzynarodowej Konferencji Opieki nad Piłkarzami.

– Szkolenie jest niezwykle istotne w nowoczesnej piłce nożnej. Jeśli nie patrzysz w odpowiednim kierunku, możesz stać się nagle opiekunką dla tych młodych zawodników.

– Generalizując, większość z nich podąża odpowiednią ścieżką. Ty możesz pomóc im w staniu się przykładnym obywatele i nauczyć ich funkcjonowania życia. Gdy są przygnębieni, kontuzjowani lub zmagają się problemami natury psychicznej, niemożliwe jest, aby trenerzy zawsze temu sprostali.

– Nowoczesny futbol, z tymi wszystkimi mediami społecznościowymi, blaskami fleszy, w których się znajdują, to niezwykle trudne zadanie. Gdziekolwiek się odwrócisz, słyszysz, jak ludzie o Tobie rozmawiają – zakończył.

Dyskusja