Getty Images

Forma Manchesteru United to wielka niewiadoma w świecie futbolu. Od zwycięstwa na Allianz Stadium w Turynie po kompletnie nieudane spotkanie na Etihad Stadium. W efekcie, “Czerwone Diabły” zajmują po 12. kolejkach Premier League dopiero 8. pozycję, będąc jedyną drużyną z czołowej dziesiątki, która ma ujemny bilans bramkowy.

Na zebraniu inwestorów w Nowym Jorku, wiceszef Manchesteru United zapewnił jednak, że klub z Old Trafford ma się dobrze, udzielając pełnego poparcia dla pracy portugalskiego szkoleniowca. Zdaniem Woodwarda, Jose Mourinho oraz jego zespół są w pełni zjednoczeni i skoncentrowaniu na powrocie do szczytu formy i osiągnięcia sukcesu w piłce nożnej. Dyrektor podsumował również finanse 20-krotnego mistrza Anglii.

– Na boisku, pozostajemy na dobrym miejscu w Lidze Mistrzów i chociaż mieliśmy mieszany początek w domowych rozgrywkach, skład i menedżer są w pełni zjednoczeni w determinacji, aby przywrócić klubowi odpowiednie miejsce w Premier League.

– W ciągu lata, mieliśmy dobry sezon przygotowawczy w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie wszyscy zawodnicy z pierwszego składu mogli tam z nami pojechać z powodu gry w rundzie pucharowej Mistrzostw Świata, to szansę otrzymało wielu dobrze prosperujących zawodników, co było dla nich wielkim doświadczeniem w związku z chęcią gry w pierwszej kadrze.

– Z nadzieją patrzymy w przyszłość, że odpowiednia cyfra tych chłopaków z sukcesem przebije się do pierwszego składu, jak wielu przed nimi: Jessie Lingard, Marcus Rashford, Scott McTominay, Andreas Pereira, którzy stanowią o sile podstawowej kadry meczowej.

Ed Woodward przewiduje, że Manchester United osiągnie rekordowe przychody za pierwszy kwartał 2019 roku. Od 30 września, klub wygenerował kwotę w wysokości 135 milionów funtów. W porównaniu z poprzednim rokiem jest to spadek o 6,1%, co jednak nie niepokoi akcjonariuszy klubu.

– Nasza potęga finansowa wciąż pozwala nam przyciągać i pozyskiwać topowych graczy oraz inwestować w akademię. Pragniemy osiągać sukcesy na boisku, których klub i fani oczekują.

– Stale znajdujemy się na pozycji, umożliwiającej osiągnięcie rekordowych przychodów na przestrzeni całego roku. To właśnie one stanowią podstawę naszego długoterminowego, strategicznego planu, by otrzymać zrównoważony wzrost w każdym obszarze dotyczącym klubu – zakończył.

Dyskusja