“MEN”: Napoli odrzuciło ofertę za Koulibaly’ego

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United intensyfikuje starania dotyczące sprowadzenia stopera w letnim okienku transferowym. Największym celem jest Senegalczyk Kalidou Koulibaly, jednak Napoli dyktuje twarde warunki.

Jose Mourinho nie wyobraża sobie zimowego okienka transferowego bez sprowadzenia obrońcy z najwyższej półki. Wybór padł na Kalidou Koulibaly’ego, który znajdował się już w kręgu zainteresowań Manchesteru United latem tego roku. Jak jednak wiemy, do poważniejszych ruchów w letnim okienku nie doszło, więc władze klubu chcą usatysfakcjonować menedżera i jak najszybciej dogadać się z wymarzonym stoperem Mou.

Problem jednak w tym, że Napoli jest ciężkim partnerem w negocjacjach. Jak poinformowało Manchester Evening News, włoski klub odrzucił ofertę Manchesteru United opiewającą na 77 miliony funtów, co w przeliczeniu daje około 103 miliony dolarów. Stanowisku klubu z San Paolo jest jasne – Senegalczyk nie odejdzie za kwotę niższą niż 89 milionów funtów.

Kłóci się to niejako z polityką szefów klubu, którzy latem nie chcieli wydać tak dużych pieniędzy na Harry’ego Maguire’a czy Toby’ego Alderweirelda. Wymagania kolejno Leicester i Tottenhamu uznano za zbyt wysokie. W najbliższych dniach dowiemy się, czy Jose Mourinho w końcu doczeka się sprowadzenia stopera, który z miejsca wskoczyłby do pierwszego składu.

Koulibaly w Napoli występuje od 2014 roku. Wówczas neapolitańczycy zapłacili Genkowi za Senegalczyka 7,75 miliona euro. Obecny kontrakt obrońcy wiąże go z San Paolo do 2023 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze