Drogba: Jose z City mógłby wygrać dwa lub trzy tytuły

Maciek77 Maciej Ławrynowicz
Zmień rozmiar tekstu:

Były podopieczny Jose Mourinho, Didier Drogba, który w środę ogłosił przejście na piłkarską emeryturę, stwierdził, że “The Special One” prowadząc Manchester City, mógłby mieć na swoim koncie już dwa lub trzy tytuły mistrza Anglii więcej.

Jose Mourinho w swojej trenerskiej karierze po mistrzostwo Anglii sięgał trzy razy podczas swoich dwóch przygód w Chelsea. Portugalczykowi tej sztuki nie udało się powtórzyć w Manchesterze, gdzie pracuje już od 2016 roku. W ostatnim czasie menedżer United przyznał, że celem jego drużyny jest powrót do pierwszej czwórki.

Pomimo krytyki, która w ostatnim czasie spada na Mourinho, Drogba twierdzi, że jego były trener nadal jest właściwym człowiekiem dla United, a cała nagonka jest wypadkową wysokich standardów, do których Portugalczyk przyzwyczaił kibiców w poprzednich latach.

– Gdyby był za sterami w City, wygrałby z nimi mistrzostwo Anglii dwa lub trzy razy. – powiedział Drogba.

– Jesteś krytykowany, bo wyznaczyłeś standardy. Wygrywałeś, wygrywałeś i wygrywałeś. Teraz nie wygrywasz, nie osiągasz tych samych rezultatów. On nadal tam jest. Musisz spojrzeć na menedżerów United na przestrzeni ostatnich kilku lat. Bycie menedżerem po erze sir Alexa Fergusona nie jest łatwe. Pieniądze, które mieli, nie są już takie same jak kiedyś.

– Ludzie zwracają uwagę na najlepszych. – kontynuował były snajper Chelsea. – On jest jednym z najlepszych i właśnie dlatego dostaje to wszystko. Myślę, że przyjął wyzwanie, bo to jest wielki test. Jeśli ludzie cię krytykują, to jak masz się potem cieszyć? To trudne. Ostatecznie on też jest człowiekiem.

– On próbuje zmieniać swoją koncepcję i to jest to, co robią najlepsi menedżerowie. Kiedy pewne mechanizmy nie działają, próbujesz to zmienić.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze