Kobiecy zespół Manchesteru United w 8. kolejce rozgrywek FA Women’s Championship nie okazał żadnej litości przyjezdnym piłkarkom Millwall, pokonując je aż 8:0. “Czerwone Diablice” dzięki temu zwycięstwu wskoczyły na fotel ligowego lidera.

Fantastyczną formę trzymają w ostatnim czasie piłkarki Manchesteru United. W minioną niedzielę kibice zgromadzeni na Leigh Sports Village mogli obejrzeć kolejne świetne i wysokie zwycięstwo “Czerwonych Diablic”, które zmiażdżyły rywalki z Millawall, pokonując je aż 8:0. Bohaterką meczu została Mollie Green, która na listę strzelców wpisała się trzykrotnie.

Pierwszy gwizdek sędziego w tym spotkaniu był równoznaczny z początkiem dominacji piłkarek Manchesteru United, które już w 16. minucie za sprawą Lauren James wyszły na prowadzenie.

W kolejnych minutach widzieliśmy z jednej strony festiwal strzelecki podopiecznych Casey Stoney, a z drugiej kompletną bezradność gości. Na 2:0 w 32 minucie podwyższyła Mollie Green. 4 minuty później było już 3:0 po celnym uderzeniu Katie Zelem, a w 38 minucie piłkarki gospodarzy prowadziły już 4:0, a kolejne trafienie zaliczyła wspomniana Green. Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron zmienił się jedynie kierunek ataków i bramka, do której dalej trafiały jedynie zawodniczki z Old Trafford. Tuż po przerwie na 5:0 podwyższyła Mollie Green, tym samym kompletując hat-tricka. Na 6:0 poprawiła Ella Toone.

“Czerwonym Diablicom” było jednak mało i chciały zgotować prawdziwe piekło swoim rywalkom. To też się udało za sprawą kolejnych trafień, tym razem ze strony Jess Sigsworth i Alex Greenwood. Ostatecznie skończyło się więc na 8:0.

Kolejne wysokie i bardzo pewne zwycięstwo w lidze sprawiło, że podopieczne Casey Stoney awansowały na pierwsze miejsce w tabeli FA Women’s Championship. Po rozegraniu ośmiu kolejek mają na koncie 22 punkty. Do tej pory “Czerwone Diablice” jedynie raz straciły punkty i jedynie raz…straciły bramkę. Obecny bilans bramkowy to imponujące 40:1.

Już w najbliższą niedzielę piłkarki Manchesteru United ponownie staną do ligowej rywalizacji. Tym razem przeciwniczkami “Czerwonych Diablic” będą zawodniczki Lewes, które na własnym boisku spróbują urwać punkty podopiecznym Casey Stoney bądź chociaż strzelić bramkę.

Manchester United Kobiety – Millwall Kobiety 8:0 (James 16′, Green 32′, 38′, 49′, Zelem 36′, Toone 58′, Sigsworth 71′, Greenwood 79′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain (Bentley 59′) – Smith, A. Turner (Palmer 72′), M. Turner, Greenwood – Zelem, Green, James – Hanson (Toone 53′), Arnot, Sigsworth

Niewykorzystane zmiany: Roberts, Hartley, Devlin, Galton