Getty Images

Jak wynika z doniesień Sky Sports oraz Manchester Evening News, Manchester United wykorzystał opcję przedłużenia kontraktu z Davidem de Geą o kolejne dwanaście miesięcy. Tym samym Hiszpan na Old Trafford pozostanie do czerwca 2020 roku.

Pierwotny kontrakt wygasał wraz z ostatnim dniem czerwca następnego roku, co oznacza, że już pierwszego stycznia 2019 roku hiszpański golkiper mógł nawiązać rozmowy z potencjalnym, nowym pracodawcą oraz podpisać wstępną umowę. Włodarze “Czerwonych Diabłów” wykorzystali klauzulę zawartą w kontrakcie De Gei, która upoważnia ich do automatycznego przedłużenia umowy o kolejny rok. Z informacji prasy wynika, że trwają prace nad nowym, długoterminowym kontraktem dla Hiszpana.

To tyle z informacji oficjalnych. Nieformalnie łączy się jednak przyszłość De Gei z Paryżem lub Turynem. Dużo mówiło się o niezadowoleniu golkipera, jednak wszystkie plotki zdementował Jose Mourinho. Portugalczyk na konferencji prasowej po meczu z Young Boys stwierdził, że De Gea pragnie podpisać nowy kontrakt z United i tym samym zostać w Manchesterze na dłużej.

Warto przypomnieć, że De Gea do United dołączył w 2011 roku. Hiszpan wcześniej grał w Atletico Madryt. Jego transfer pochłonął z klubowej kasy 17 milionów funtów. Od tamtego momentu stał się jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Świadczyć o tym może fakt, iż w ciągu ostatnich pięciu lat aż czterokrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem roku w swoim klubie.

Dyskusja