Getty Images

Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że Manchester United potrzebuje wzmocnień w linii obrony. W obliczu plagi kontuzji, jaka dosięgnęła szeregi defensywne “Czerwonych Diabłów”, redaktorzy serwisu internetowego “Manchester Evening News” sporządzili listę pięciu najbardziej realnych celów transferowych Jose Mourinho na zimowe okno transferowe.

Manchester United, aktualnie zajmujący 7. lokatę w tabeli Premier League, w dotychczasowych 14 występach ligowych stracił już 23 bramki. Już dawno pod tym względem klub z Old Trafford nie prezentował się tak słabo, a kibice w dalszym ciągu nie mogą doczekać się następców Rio Ferdinanda i Nemanji Vidicia – dwójki defensorów, którzy stanowili swoistą “skałę” nie do przejścia.

Jose Mourinho już latem sygnalizował problem z linią obronną, jednak – jeśli wierzyć mediom – nie uzyskał wówczas poparcia ze strony zarządu klubu na głośny transfer jednego z defensorów. Czy uda się tym razem? Który z uznanych w piłkarskim świecie graczy mógłby już w styczniu przenieść się na Old Trafford?

Diego Godin

Kapitan reprezentacji Urugwaju latem co prawda odmówił Manchesterowi United, ale najprawdopodobniej był to skutek zaskakującej oferty “last minute”, złożonej dopiero w ostatnim dniu okna transferowego.

Choć Godin ma już 32 lata i powoli wchodzi w zaawansowany wiek, być może właśnie ktoś taki jest w tej chwili potrzebny “Czerwonym Diabłom”? Charyzma piłkarza, który dwukrotnie docierał z Atletico Madryt do finału Ligi Mistrzów, może zespolić w tym momencie poszarpaną defensywę Man Utd. A pamiętać należy, że w jego kontrakcie zapisana jest klauzula, pozwalająca mu odejść, gdy któryś z klubów zaoferuje sumę rzędu 20 milionów funtów.

Raphael Varane

Reprezentant Francji, który już wcześniej pracował z Jose Mourinho, to na chwilę obecną prawdopodobnie największe marzenie portugalskiego szkoleniowca. Świeżo upieczony mistrz świata, trzykrotny klubowy mistrz Europy z Realem Madryt – czy trzeba dodawać więcej?

Mając zaledwie 25 lat, jest jednym z najlepszych środkowych obrońców świata, mającym najlepsze piłkarskie lata dopiero przed sobą. Można się spodziewać, że w jego przypadku, o ile tylko “Królewscy” podjęliby rozmowy, Ed Woodward, dyrektor wykonawczy Man Utd, byłby skłonny rozbić bank i uczynić Varane’a najdroższym obrońcą w historii futbolu.

Harry Maguire

Podobnie jak Godin, był celem transferowym Manchesteru United już w trakcie letniego okna transferowym. Jeden z najjaśniejszych punktów reprezentacji Anglii na mundialu w Rosji, latem ostatecznie pozostał w Leicester City.

Czy Mourinho ponownie spróbuje sięgnąć po 25-latka? Defensor “Lisów” zapewne nie będzie najtańszym nabytkiem (w grę wchodzi suma odstępnego rzędu 75 milionów funtów), jednak wydaje się stosunkowo pewnym zakupem, sprawdzonym w realiach Premier League, który, poza solidną defensywą, mógłby stanowić zagrożenie pod bramką rywali przy rzutach rożnych.

Toby Alderweireld

Kolejny doświadczony, znający doskonale ligę, defensor i kto wie czy nie najbardziej realny cel transferowy na styczeń. Brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata, podpora Tottenhamu Hotspur, który w razie potrzeby może grać także na prawej stronie obrony.

Mając 29 lat i w perspektywie wygasający za kilka miesięcy kontrakt z “Kogutami”, Alderweireld to bardzo łakomy “kąsek” na rynku transferowym. Jak spekulują redaktorzy “MEN”, do transferu Belga może być potrzebnych ok. 25 milionów funtów i pod kątem stosunku jakości do ceny byłaby to z pewnością udana inwestycja.

Dan-Axel Zagadou

Zaskoczenie? Ma zaledwie 19 lat, blisko 2 metry wzrostu i jest objawieniem dotychczasowej części sezonu w Bundeslidze. Mimo rosłej budowy, imponuje przyspieszeniem i w teorii posiada wszystko, by odnieść sukces w Premier League.

Zagadou nie zanotował jeszcze debiutu w seniorskiej reprezentacji Francji, ale to m.in. dzięki jego grze Borussia Dortmund tak znakomicie radzi sobie w bieżących rozgrywkach, przewodząc w tabeli ligi niemieckiej. Być może w tym momencie jeszcze odrobinę za wcześnie na wielomilionowy transfer, ale zdecydowanie to piłkarz, o którym będzie głośno.

Dyskusja