aon.com
Getty Images

Pod koniec stycznia nadchodzącego roku kolejni młodzi polscy piłkarze wyruszą na testy do Manchesteru United. Mowa tutaj o dwójce zawodników reprezentacji Polski do lat 16, grających na co dzień w Akademii Lecha Poznań i Akademii Zagłębia Lubin.

Pierwszym z nich jest Krzysztof Bąkowski, bramkarz z Poznania, urodzony 4 stycznia 2003 roku. Mierzący 187 centymetrów zawodnik w tym sezonie zaliczył dwa pełne występy w drużynie Lecha Poznań w Centralnej Lidze Juniorów. Ma na koncie również dwa spotkania w reprezentacji naszego kraju do lat 16 oraz cztery w tej do lat 15.

Drugim zawodnikiem, który wybiera się na testy do Manchesteru, jest prawy obrońca Akademii Zagłębia Lubin, Bartosz Matuła. Urodzony 3 marca 2003 roku, zawodnik jest regularnym reprezentantem kraju – ma na koncie cztery mecze w reprezentacji do lat 16, a wcześniej zaliczył siedem występów w drużynie do lat 15.

Krzysztof Bąkowski (z lewej) i Bartosz Matuła (z prawej)

Przypomnijmy, że z Akademii Lecha Poznań wywodzi się jedyny polski piłkarz, który ma podpisany kontrakt z Akademią Manchesteru United. Jest to 16-letni obrońca Łukasz Bejger. W ostatnim czasie sporo się mówiło o zainteresowaniu Łukaszem przez włoskiego giganta, AC Milan. Na wiadomość z pytaniem czy coś jest na rzeczy, Łukasz odpisał: – Ja chcę zostać tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Łukasz Bejger (@lukaszbejger)

Dyskusja