Rezygnacja sprzed kilku dni Williego Kirka z funkcji asystenta Casey Stoney w drużynie kobiecej Manchesteru United i przyjęcie stanowiska menedżera żeńskiego zespołu Evertonu, nie wyprowadziła z równowagi “Czerwonych Diablic”, które w minioną niedzielę odniosły kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe 2:0 ekipę Lewes.

Na obiekcie The Dripping Pan zgromadziło się blisko 2 tysiące fanów, którzy od początku spotkania oglądali głównie napór na bramkę gospodarzy w wykonaniu “Czerwonych Diablic”. Swoje szansę miały m.in. Millie Turner, Katie Zalem, Alex Greenwood oraz Lizzie Arnot. Jednak dobrze w bramce Lewes spisywała się Faye Baker, a ponadto dwukrotnie ratował ją słupek.

Pomimo ciągłego naporu gości, w samej końcówce pierwszej połowy to piłkarki gospodarzy miały szansę objąć prowadzenie, ale strzał Georgii Robert został wybroniony przez Siobhan Chamberlain. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

W przerwie trenerka “Czerwonych Diablic”, Casey Stoney, dokonała dwóch korekt w składzie. W miejsce Aimee Palmer i Lizzie Arnot na boisku pojawiły się Charlie Devlin oraz Leah Galton.

Po zmianie stron wciąż atakowały “Czerwone Diablice”, a determinacja ta opłaciła się w końcu w 56 minucie. Alex Greenwood zagrała na lewe skrzydło do Jess Sigsworth, która ścięła z futbolówką do środka i wycofała ją do Mollie Green, która z kolei wykończyła akcję strzałem z pierwszej piłki i dała prowadzenie swojej drużynie.

Kolejny i jak się potem okazało ostateczny cios podopieczne Casey Stoney zadały w 81 minucie. Wtedy to wprowadzona na boisko w przerwie Charlie Devlin wywalczyła rzut karny. Do strzału z jedenastu metrów podeszła kapitan drużyny, Alex Greenwood, ale jej uderzenie wybroniła bramkarka gospodarzy, jednak przy dobitce Elli Toone była już bezradna. Mecz zakończył się więc zwycięstwem “Czerwonych Diablic” 2:0.

Po 9. spotkaniach w FA Women’s Championship “Czerwone Diablice” z 25 punktami na koncie (8 zwycięstw i remis) oraz imponującym bilansem bramkowym (42:1) zdecydowanie przewodzą w stawce. Druga ekipa Charltonu traci do podopiecznych Casey Stoney 3 punkty, ale ma o jeden mecz rozegrany więcej.

Teraz przed piłkarkami Manchesteru United podwójne starcie z zajmującymi 3. miejsce w 2. lidze kobiecej zawodniczkami Durham. Najpierw już w środowy wieczór na własnym terenie w ramach rozgrywek pucharowych FA Women’s League Cup, a następnie w najbliższą niedzielę, już w starciu ligowym i na wyjeździe.

Lewes Kobiety – Manchester United Kobiety 0:2 (Green 56′, Toone 81′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Smith, Hartley, M. Turner, Greenwood – Zelem, Green, Palmer (Devlin 46′) – Toone, Sigsworth (James 71′), Arnot (Galton 46′)

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, Roberts, Hanson, Salmon