– Manchester United nie myśli o niczym mniej niż ukończenie sezonu na jednym z czterech czołowych miejsc w lidze – twierdzi młody boczny obrońca “Czerwonych Diabłów” Diogo Dalot. 

Kupiony latem za dziewiętnaście milionów funtów zawodnik zagrał po raz pierwszy w wyjściowym składzie w Premier League przeciwko Arsenalowi. Zdziesiątkowany kontuzjami Manchester United zremisował po chaotycznym spotkaniu dwa do dwóch z klubem z Londynu.

Wynik ten przedłuża passę czterech spotkań bez zwycięstwa w lidze, a podopieczni Jose Mourinho znajdują się już osiem punktów za czwartym zespołem w lidze. Ponadto ujemny bilans bramkowy sprawia, że Manchester United znajduje się w tabeli za Bournemouth i Evertonem.

Po remisie z Southampton Mourinho powiedział brazylijskiej stacji RedeTV, że United bez “prawie cudu” nie ukończą sezonu w czołowej czwórce.

Menedżer Manchesteru United wycofał się następnie z tej deklaracji twierdząc, że nie odzwierciedla ona jego stanowiska. Następnie Mourinho przyznał, że ukończenie sezonu na czwartym miejscu jest mniej prawdopodobne.

Pomimo tego Dalot nadal wierzy, że piłkarze Manchester United są w stanie odrobić osiem punktów jakie zespół traci do czwartej lokaty. Portugalczyk także chce skończyć serię spotkań bez zwycięstwa przeciwko Fulham w sobotę.

– Kładziemy się spać myśląc o tym jak ukończyć sezon w czołowej czwórce i wstajemy rano myśląc o tym. Na pewno nam się uda. To nasz główny cel na teraz, dostać się do czołowej czwórki i tam pozostać – powiedział Dalot.

– Musimy rozwijać się jako zespół w każdym meczu. Mamy w sobie ducha walki i osiągniemy zakładane cele. Mecz przeciwko Fulham jest bardzo ważny. Nie ma łatwych spotkań w Premier League. Nie ma spotkań w których możesz się rozluźnić. Potrzebujemy punktów, by piąć się w górę tabeli. Poprawiamy się i walczymy o wyniki. Myślę, że jesteśmy coraz lepsi – dodał młody Portugalczyk.

Prawa strona boiska, na której występuje Dalot była celem ataków Arsenalu, ale Dalot został pochwalony przez Jose Mourinho za to jak radził sobie z rywalami. Mourinho powiedział, że Manchester United ma teraz prawego obrońcę na dziesięć lat. Szkoleniowiec porównał też Dalota do Gary’ego Neville’a.

– Jose Mourinho wnosi do drużyny wiedzę i doświadczenie. Korzystamy z tego wszyscy, nie tylko ja. Jest jednym z najlepszych trenerów świata i gra w jego zespole to dla mnie spełnienie marzeń – powiedział Diogo Dalot.

– Potrzebowałem czasu, aby dostosować się do drużyny, do ligi i do menedżera. Myślę, że moja gra będzie się poprawiać i stanę się ważnym ogniwem zespołu. Jednak z pomocą kolegów z drużyny, trenerów i fanów mogę być dużo lepszy – dopowiedział Diogo Dalot.

 

 

Dyskusja