Getty Images

Manchester United zremisował 2:2 z Arsenalem po spotkaniu obfitującym w zwroty akcji i kosztowne błędy. Bramki dla “Czerwonych Diabłów” zdobywali Anthony Martial i Jesse Lingard. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Jose Mourinho, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Do niedawna takie wpadki jak przy bramce na 1:0 podkreślały, jak wyjątkowym bramkarzem jest Hiszpan. W tym sezonie zdążyliśmy się już jednak do nich przyzwyczaić, co nie czyni ich mniej szokującymi. Niemal to samo można jednak powiedzieć o wspaniałych trzech paradach z drugiej części spotkania. Ocena: 5

Diogo Dalot – Mourinho zostawił go na głębokiej wodzie, a “Kanonierzy” zarzucali mu przynętę. Młody Portugalczyk w co drugiej akcji dopuszczał do prostopadłych podań po swojej wewnętrznej stronie, do których startował Kolasiniać i często musiał ratować się wślizgiem. Nie lepiej radził sobie z rywalem idącym na obwód – w drugiej połowie dogryzał mu Iwobi, którego fatalnie odpuścił w 63. minucie, a chwilę potem pozwolił na groźne dośrodkowanie do Mchitarjana. Z przodu był wprawdzie zaangażowany, ale zdecydowana większość jego wrzutek była blokowana, a w 57. minucie zmarnował dobrze zapowiadającą się kontrę. Ocena: 3

Eric Bailly – Dobrze czuł się w spotkaniu prowadzonym w szybszym tempie, bez szczególnego poszanowania dla przepisów. Kilka razy zdołał wygrać pojedynek biegowy, i to z Aubameyangiem, zaliczył najwięcej interwencji z całego bloku defensywnego (w tym 3 przechwyty i 5 zablokowanych wrzutek), ale nie zdołał uniknąć błędów. W 35. minucie po złym przyjęciu próbował ratować się sankam, a w 91. minucie kiks przy wybiciu pozwolił na oddanie strzału Torreirze. Ocena: 6

Chris Smalling – Nieco w cieniu, mniej zaangażowany w bezpośrednią walkę o piłkę, mógł skupić się na łataniu dziur i dobrze spisał się chociażby w akcji z 63. minuty. Współwinny utraty gola na 1:0. Ocena: 5

Marcos Rojo – Mecz w jego wykonaniu równie barwny jak korki. Kilka ładnych piłek w strefę ofensywną, trzy soczyste uderzenia, ale i kilka głupich błędów – podanie na kontrę w pierwszym kwadransie, atak na nogi Guendouziego i wreszcie gol samobójczy po desperackim wślizgu, którym starał się odzyskać piłkę po stracie własnej. Ocena: 4

Matteo Darmian – Solidny występ Włocha, który ustawiał się o dwie klasy lepiej od Dalota. Mimo to zdarzyło mu się w pojedynczych przypadkach nie upilnować Bellerina i Mchitarjana. Za mało własnej inicjatywy z przodu – nie wykonał żadnego dośrodkowania, a jedyny drybling zaprezentował w 2. minucie. Ocena: 6

Nemanja Matić – Pozytywne zaskoczenie patrząc przez pryzmat tegorocznych standardów Serba. Wykonał najwięcej podań na boisku i sprawnie przenosił ciężar gry skrzydłami, nie zaliczył większych wpadek w ustawieniu i odważnie wchodził w pojedynki, wspomagając również ofensywę w walce w powietrzu. Równocześnie zaliczył cztery straty, a niektóre próby odbiorów zmuszały go do szybkiego powrotu za rywalem. Żółta kartka za faul taktyczny w pierwszej połowie. Ocena: 5,5

Ander Herrera – Wściekły pies, którego warto spuścić z łańcucha. Nadawał ton całemu spotkaniu. Zdystansował i partnerów i rywali w ilości przechwytów i odbiorów (odpowiednio 6 i 5), dołożył 3 podania kluczowe, w tym asystę gdy zdołał wyskubać piłkę spod linii, a na dodatek ładnie uruchamiał skrzydła. Z drugiej strony fatalnym podaniem zmusił Maticia do skasowania akcji faulem, a wątpliwości budzi jego reakcja na błąd De Gei, gdy piłkę wybijał już zza linii. Ocena: 7,5

Jesse Lingard – Podobnie jak Martial dał się zapamiętać głównie dzięki bramce zdobytej po katastrofalnym podaniu Kolasinacia. 5 interwencji w defensywie i zera w statystykach dryblingów i kluczowych podań. Ocena: 6

Anthony Martial – Nieco mniej widoczny niż można oczekiwać, mimo że wykazał się snajperskim nosem. Pojedyncze akcje z klepki, słabiutkie uderzenie na bramkę i nagrodzony brawami powrót za rywalem, który jednak oznaczał dla niego koniec spotkania. Ocena: 6

Marcus Rashford – Robił zdecydowanie najwięcej szumu wśród ofensywnej trójki. Wywalczył rzut wolny w 37. minucie, w 57. świetnie zastawił się i wypuścił Dalota i ogólnie imponował zaangażowaniem. Dołożył dwa mocne uderzenia na bramkę Leno, ale i zmarnował kontrę kwadrans przed końcem. Ocena: 7

Rezerwowi:

Romelu Lukaku – Wykonał 3 (sic!) podania i zaliczył 5 (sic!) kontaktów z piłką w ciągu pół godziny na placu gry. Bez oceny.

Marouane Fellaini – Oddał jeden zablokowany strzał, co było jego najlepszym zagraniem obok pociągnięcia za włosy Guendouziego. Bez oceny.

Paul Pogba – Wygrał kilka główek, raz ładnie zaprezentował się na lewym skrzydle. Poza tym przeczłapał kwadrans, który spędził na boisku. Bez oceny.